Skip to content

Czy warto 24/7 profesjonalne monitorowanie bezpieczeństwa w domu?

25 de lipiec de 2021
security rep

Profesjonalne monitorowanie systemu bezpieczeństwa 24/7 może wydawać się świetnym sposobem na zabezpieczenie domu i łapanie włamywaczy na gorącym uczynku, ale czy tak jest naprawdę? A może to tylko fałszywe poczucie bezpieczeństwa, na które marnujesz miesięczną opłatę?

Przede wszystkim sam monitoring 24/7 nie jest niczym złym i myślę, że w odpowiednich okolicznościach może być dla niektórych korzystny. Ale jest to również coś, za co trzeba płacić co miesiąc, co może wynieść setki dolarów rocznie.

„Ale Craig, nie możesz wycenić bezpieczeństwa!” Tak, ale możesz, a płacenie za profesjonalne usługi monitorowania 24/7 po prostu nie jest tego warte przez większość czasu.

Włamywacze zwykle znikają, zanim policja w ogóle się pojawi

Większość systemów bezpieczeństwa jest skonfigurowana tak, aby powiadamiać profesjonalne służby monitorujące (nie policję) o wykryciu włamania. Gdy otrzymają to powiadomienie, usługa skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić, czy jest to prawdziwe, czy nie (w większości przypadków są to fałszywe alarmy). Kiedy ustalą, że to prawda (lub jeśli nie mogą się zdecydować), dzwonią na policję. Następnie musisz poczekać na przybycie policji. W idealnych warunkach „szybki” czas reakcji może być: w dowolnym miejscu od 8-10 minut.

I to w idealnych okolicznościach. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, jak zajęta jest policja i na jakie inne rodzaje wydarzeń reaguje, te 8-10 minut może zająć co najmniej godzinę.

1627188129 497 Czy warto 247 profesjonalne monitorowanie bezpieczenstwa w domu


W tym momencie włamywacz prawdopodobnie już dawno zniknął. W rzeczywistości alarm jest tym, co najprawdopodobniej uniemożliwia policji złapanie włamywacza na gorącym uczynku, ponieważ zwykle wystarczy, aby zatrzymać większość włamywaczy na ich tropach lub przynajmniej ograniczyć czas, jaki spędzają na szperaniu w twoim domu.

W tym momencie policja nie może nic zrobić poza monitorowaniem przez chwilę okolicy i prawdopodobnie zlokalizowaniem włamywacza, jeśli ma szczęście. Jasne, alarm mógł odstraszyć złodzieja, a przynajmniej powstrzymać go przed kradzieżą więcej, niż mogliby chcieć, ale pod koniec dnia ten złodziej wciąż jest na wolności.

Głośny hałas działa dobrze

Oczywiście to, że profesjonalny monitoring 24/7 nie jest naprawdę wart, nie oznacza, że ​​w ogóle nie powinieneś mieć systemu bezpieczeństwa. Zawsze dobrze jest mieć przynajmniej jakąś formę zabezpieczenia, ale najlepiej taką, w której nie trzeba za nie stale płacić.

1627188129 886 Czy warto 247 profesjonalne monitorowanie bezpieczenstwa w domu

Większość systemów alarmowych może być używana bez płacenia za całodobowy profesjonalny monitoring, a jak wspomniano powyżej, to wystarczy, aby odeprzeć potencjalnych włamywaczy przez większość czasu lub przynajmniej ograniczyć ilość czasu, jaki spędzają w Twoim domu.

Na przykład system bezpieczeństwa SimpliSafe może być używany bez płacenia za profesjonalny monitoring. To prawda, że ​​w tym momencie to nic innego jak głośna maszyna, ale to wszystko, czego potrzebujesz na bardzo podstawowym poziomie. W rzeczywistości większość włamywaczy trzyma się z dala od domu tylko z powodu obecności alarmu, a także inne rzeczy, takie jak losowe oświetlenie domu.

Najlepiej jednak, aby kamery bezpieczeństwa były ustawione w widocznym miejscu na zewnątrz domu, jeśli chcesz zakryć swoje bazy. Jest to jeden z największych środków odstraszających potencjalnych złodziei, ponieważ identyfikacja jest najważniejszą rzeczą, której chcą uniknąć. A w przypadku włamania, kamery te mogą być przydatne przy składaniu raportów policyjnych i roszczeń ubezpieczeniowych.

Obraz z Gorodenkoff/Shutterstock

Czy ten post był pomocny?