Skip to content

Czy widzisz, kto oglądał Twój profil na Twitterze?

1 de sierpień de 2021
preview 9

Naturalnym instynktem jest zastanawianie się, kto przegląda Twój profil na Twitterze i tweety, ale chociaż wiele usług twierdzi, że oferuje tę funkcję, naprawdę nie jest to możliwe.

Rozszerzenia i usługi przeglądarki są fałszywe

Podobnie jak w przypadku Facebooka, łatwo jest znaleźć rozszerzenia przeglądarki, które twierdzą, że informują Cię, kto oglądał Twój profil na Twitterze. Zalecamy ostrożne instalowanie rozszerzeń przeglądarki od firm, którym nie ufasz, a większość rozszerzeń oferujących te funkcje nie pochodzi od dużych, renomowanych firm. Ponadto nawet rozszerzenia, które nie są zwykłymi oszustwami, które próbują ukraść Twoje dane, nie będą działać tak, jak chcesz. Zamiast tego powiadamiają Cię tylko wtedy, gdy ktoś inny, kto ma zainstalowane rozszerzenie, odwiedzi Twój profil na Twitterze.

1627820787 612 Czy widzisz kto ogladal Twoj profil na Twitterze

Choć może to być interesujące, oznacza to, że rozszerzenie śledzi każdą odwiedzaną witrynę w razie odwiedzasz czyjś profil, który również ma zainstalowane rozszerzenie. Nie jestem pewien co do ciebie, ale zdecydowanie nie sądzę, aby udostępnianie rozszerzenia ze wszystkimi moimi danymi przeglądania było dobrym kompromisem, aby być powiadomionym, jeśli ktoś inny, kto korzysta z tego samego rozszerzenia, wyświetli mój profil.

Istnieją również usługi innych firm, które nie są rozszerzeniami przeglądarki, ale nadal sprzedają to, co mogą zrobić. Wszystkie te usługi są podłączane do API Twittera i rzeczywiście mogą robić takie rzeczy, jak powiadamianie Cię, gdy zyskasz lub stracisz obserwującego lub gdy ktoś o Tobie wspomni. Ale to nie to samo, co informowanie o tym, kto ogląda Twój profil lub konkretny tweet. Lepsze usługi śledzenia zaangażowania jak Crowdfire nie wyolbrzymiaj tego, co mogą zrobić.

Twitter Analytics może dać ci pewne informacje, ale nic konkretnego

W przeciwieństwie do Facebooka, istnieje sposób na uzyskanie informacji o tym, ile osób przegląda Twój profil lub tweety. Iść do Strona analityczna Twittera i zaloguj się na swoje konto na Twitterze. Zobaczysz coś takiego.

1627820787 922 Czy widzisz kto ogladal Twoj profil na Twitterze


Widać, że w ciągu ostatnich 28 dni tweetowałem 52 razy. W sumie moje tweety obejrzało 28 100 osób. Mój profil odwiedziło 758 osób, wspominano o mnie 60 razy. Mój topowy tweet w tym miesiącu obejrzało 910 osób.

Kliknij na stronę „Tweety”, a otrzymasz codziennie, tweet po tweecie, podział na to, ile osób widziało i angażowało się w twoje tweety.

1627820787 641 Czy widzisz kto ogladal Twoj profil na Twitterze

Podobnie strona „Odbiorcy” pokazuje szerokie dane demograficzne dotyczące osób, które Cię obserwują lub widzą Twoje tweety. Możesz zobaczyć takie rzeczy, jak skąd pochodzą, płeć, którą zgłosiły na Twitterze i ich język.

1627820787 259 Czy widzisz kto ogladal Twoj profil na Twitterze

Chociaż wszystko to jest interesujące – i nieco przydatne, jeśli próbujesz zbudować markę lub uzyskać szeroki przegląd działań, prawie nie ma sensu, jeśli próbujesz ustalić, czy twoja sympatia lub szef sprawdzają twoją Konto Twitter.

Czy ten post był pomocny?