Skip to content

Czy wiesz, że Facebook ma wbudowane klawisze skrótów?

25 de lipiec de 2021
image13

Spędziłem dzisiaj trochę czasu przeglądając Facebooka (tłumaczenie: marnowanie czasu), kiedy zauważyłem, że mają kilka klawiszy skrótów do poruszania się po stronie za pomocą klawiatury, więc przygotowałem listę dla wszystkich.

Notatka: dla każdego z tych klawiszy skrótu, jeśli używasz Firefoksa, musisz użyć Shift + Alt zamiast tylko Alt, a w przypadku Internet Explorera musisz nacisnąć klawisz Enter po skrócie, aby go uruchomić. Jeśli używasz komputera Mac, musisz użyć kombinacji klawiszy Ctrl+Opt zamiast Alt.

Nowa wiadomość: Alt + M

Ten klawisz skrótu w ogóle nie działa w Internet Explorerze, ale jeśli używasz Google Chrome lub Firefox, powinien działać dobrze, chociaż Firefox użyje zamiast tego Shift+Alt+M.

1627206664 849 Czy wiesz ze Facebook ma wbudowane klawisze skrotow

Pole wyszukiwania: Alt + ?

Ten klawisz skrótu jest taki sam w Chrome i Internet Explorerze, ale czy Shift+Alt+? w Firefoksie — to naprawdę bardzo przydatny skrót, ponieważ pole wyszukiwania zapewnia łatwy dostęp do wszystkich znajomych.

1627206664 230 Czy wiesz ze Facebook ma wbudowane klawisze skrotow

Strona główna: Alt + 1

Ten skrót prowadzi do strony głównej — w przeglądarce Firefox jest to Shift+Alt+1, a IE to Alt+1, a następnie Enter.

1627206664 866 Czy wiesz ze Facebook ma wbudowane klawisze skrotow

Twój profil: Alt + 2

Ten skrót prowadzi do strony profilu — jeśli korzystasz z przeglądarki Firefox, to jest to Shift+Alt+2, a IE to Alt+2, a następnie Enter.

1627206664 158 Czy wiesz ze Facebook ma wbudowane klawisze skrotow

Prośby od znajomych: Alt + 3

Ten skrót jest nieco bezużyteczny, chyba że jesteś najpopularniejszą osobą na świecie, ponieważ otwiera stronę zaproszeń do znajomych. Jeśli jesteś w Firefoksie, to Shift + Alt + 3, a IE to Alt + 3, a następnie Enter.

1627206664 99 Czy wiesz ze Facebook ma wbudowane klawisze skrotow

Wiadomości: Alt + 4

Ten skrót otwiera okno dialogowe Wiadomości. Jeśli jesteś w Firefoksie, to Shift + Alt + 4, a IE to Alt + 4, a następnie Enter.

1627206664 435 Czy wiesz ze Facebook ma wbudowane klawisze skrotow

Powiadomienia: Alt + 5

Ten skrót otwiera okno dialogowe Powiadomienia. Jeśli jesteś w Firefoksie, to Shift + Alt + 5, a IE to Alt + 5, a następnie Enter.

Czy wiesz ze Facebook ma wbudowane klawisze skrotow

Istnieje kilka innych klawiszy skrótów, od Alt + 6 do 0 na klawiaturze, które prowadzą do ustawień, prywatności, informacji, warunków i stron pomocy.

Czy ten post był pomocny?