Skip to content

Czy zestawy naczyń są warte twojej ciężko zarobionej gotówki? – ŻycieSavvy

21 de maj de 2022

Dwie nieprzywierające patelnie wiszą nad blatem kuchennym.

Jeśli przeglądałeś naczynia kuchenne, widziałeś wszelkiego rodzaju zestawy, od minimalistycznych garnków i patelni ze stali nierdzewnej po kolorowo emaliowane żeliwo. Ale czy naprawdę potrzebujesz od razu odskoczyć na cały zestaw?

Według jednego z szefów kuchni zestawy naczyń nie zawsze są najlepszym sposobem na zwiększenie zapasów kuchennych.

Carrie Nahabedian, współwłaścicielka i szefowa kuchni w Brindille w Chicago, powiedziała PureWow, że prawdopodobnie przekraczasz wydatki, kupując cały zestaw naczyń kuchennych. Dzieje się tak, ponieważ Twoja decyzja może być podyktowana modnym, dopasowanym wyglądem zestawu, a nie faktycznymi potrzebami kulinarnymi.

Jasne, może wyglądać wspaniale, ale pod względem praktyczności jest mało prawdopodobne, abyś kiedykolwiek potrzebował wszystkiego, co znajduje się w zestawie.

1653151066 686 Czy zestawy naczyn sa warte twojej ciezko zarobionej gotowki –

Zamiast tego Nahabedian zaleca kupowanie garnków i patelni osobno i skupianie się na jakości i trwałości każdego pojedynczego kawałka.

„Niektóre z moich ulubionych patelni kosztują 20 dolarów” – powiedział Nahabedian. „I mam je od dziesięcioleci”.

Kupując indywidualnie, możesz również dostosować każdy zakup do konkretnych potrzeb. Na przykład, jeśli chcesz tylko opcje, które można myć w zmywarce lub jeśli priorytetowo traktujesz swój budżet, powoli budowanie kolekcji po jednym kawałku może być najlepsze.

Tak więc, jeśli szukasz nowych naczyń kuchennych, dobrym pomysłem jest uważne zastanowienie się, jak często będziesz faktycznie korzystać z całego zestawu. Na dłuższą metę wybór jednego uniwersalnego produktu może znacznie lepiej służyć Twoim nawykom kulinarnym (i Twojemu budżetowi).

Czy ten post był pomocny?