Skip to content

Czym jest „Dzień Posłańca” Facebooka?

29 de lipiec de 2021
1627563042 preview 14

Och, spójrz, kolejna aplikacja Facebooka – tym razem Messenger – dodaje własną wersję popularnej funkcji Stories Snapchata, w której zdjęcia, które publikujesz w kanale, są automatycznie usuwane po 24 godzinach. Facebook wykonał dobrą robotę, dodając Stories do Instagrama, ale potencjalnie mniej naturalnie pasują do niektórych innych ich aplikacji.

Spójrzmy więc, czym jest Facebook „Messenger Day” i co robi, jeśli z jakiegoś dziwnego powodu potrzebujesz kolejnego klona Snapchata w swoim życiu.

Podstawy: zdjęcia znikają po 24 godzinach

Podobnie jak funkcje Stories w Snapchacie i Instagramie, Messenger Day to kanał zdjęć, w którym każde opublikowane zdjęcie jest widoczne dla Twoich znajomych i obserwatorów przez 24 godziny — jeden dzień. Potem znika. Jeśli obraz nie został zapisany osobno, zniknął na dobre.

Te automatycznie usuwające się kanały trafiły w gust wielu nastolatków i milenialsów. W świecie, w którym prawie wszystko, co robisz, jest w jakiś sposób śledzone, nagrywane lub archiwizowane, miło jest czasami, gdy zdjęcia po prostu znikają same z siebie.

Facebook dał Messenger Day znaczącą pozycję w aplikacji Messenger. Małe miniatury postów Twoich znajomych pojawiają się na górze listy wiadomości. Aby wyświetlić czyjś Dzień Messengera, po prostu stuknij jego miniaturę.

Czym jest „Dzien Poslanca Facebooka


Jak dotąd bardzo niewielu moich znajomych zaczęło go używać, woląc trzymać się Snapchata lub Instagrama, ale twoja grupa znajomych może się różnić.

Jak publikować w Messenger Day

Facebook aktywnie zachęca ludzi do korzystania z Messenger Day, więc publikowanie w nim z aplikacji Messenger jest łatwe. Stuknij przycisk Dodaj do dnia Messenger lub kółko u dołu ekranu. Spowoduje to wyświetlenie aparatu Messengera.

1627563040 636 Czym jest „Dzien Poslanca Facebooka1627563041 614 Czym jest „Dzien Poslanca Facebooka

Za każdym razem, gdy udostępnisz zdjęcie na prywatnym czacie, będziesz mieć również możliwość dodania go do Messenger Day. Możesz także publikować zdjęcia z telefonu.

1627563041 579 Czym jest „Dzien Poslanca Facebooka

Kamera Messenger działa tak samo, jak każda inna kamera sieci społecznościowych. Robisz zdjęcie, dotykając przycisku migawki, a następnie możesz dodać różne efekty, filtry, tekst, emotikony i tym podobne.

1627563041 264 Czym jest „Dzien Poslanca Facebooka1627563041 204 Czym jest „Dzien Poslanca Facebooka

Messenger Day nie ma najbardziej atrakcyjnej funkcji Snapchata, soczewek rzeczywistości wirtualnej, ale poza tym jest dość porównywalny.

Gdy będziesz gotowy do opublikowania zdjęcia, kliknij strzałkę. Dzień Messengera zostanie wybrany automatycznie. Możesz zapisać zdjęcie w telefonie, wybierając Rolka z aparatu. Możesz również wysłać zdjęcie jako wiadomość do dowolnego ze swoich znajomych. Dotknij Wyślij, a zdjęcie zostanie opublikowane.

1627563042 665 Czym jest „Dzien Poslanca Facebooka1627563042 692 Czym jest „Dzien Poslanca Facebooka


Twoje zdjęcie jest teraz aktywne. Twoi znajomi z Facebooka, którzy mają aplikację Messenger, zobaczą ją u góry swojej aplikacji i będą mogli ją przeglądać przez 24 godziny.

Czy ten post był pomocny?