Skip to content

Czym jest ikona „Foldery internetowe” na moim komputerze i jak ją usunąć?

6 de sierpień de 2021
1628227102 image67

Po zainstalowaniu pakietu oprogramowania wymaganego do pracy zauważyłem, że pod „Moim” komputerem pojawiła się nowa ikona, której wcześniej nie zauważyłem. Czym jest ikona folderów internetowych i jak się jej pozbyć?

Foldery sieci Web to składnik, który umożliwia łączenie się z serwerami WebDAV lub SharePoint i uzyskiwanie na nich dostępu lub modyfikowanie plików. Jeśli nie korzystasz z tych funkcji lub nie używasz ikony, to naprawdę nie ma sensu marnować miejsca, więc po prostu usuniemy go za pomocą szybkiego włamania do rejestru.

Ręczny hack rejestru

Otwórz regedit.exe za pomocą pola wyszukiwania lub uruchamiania menu Start, a następnie przejdź do następującego klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINEOPROGRAMOWANIEMicrosoftWindows
CurrentVersionexplorerMyComputerNameSpace

1628227102 449 Czym jest ikona „Foldery internetowe na moim komputerze i jak

Poniżej tego klucza znajdziesz klucz o nazwie {BDEADF00-C265-11D0-BCED-00A0C90AB50F} i wystarczy go skasować, najlepiej po wyeksportowaniu kopii klucza na wszelki wypadek.

Naciśnij Odśwież w Komputerze, a zobaczysz, że ikona zniknęła. Aby go przywrócić, skorzystaj z poniższego pliku do pobrania.

Pobierz Hack rejestru


Wystarczy pobrać, rozpakować i dwukrotnie kliknąć RemoveWebFolders.reg, aby wprowadzić informacje do rejestru. Ikona powinna teraz zniknąć. Aby przywrócić, po prostu użyj pliku RestoreWebFolders.reg.

Pobierz RemoveWebFolders Registry Hack

Czy ten post był pomocny?