Skip to content

Czym jest Origin Access EA i czy warto?

30 de lipiec de 2021
img 597904b3701d1

EA Origin Access daje dostęp do ponad 70 gier, zniżek i nowych gier EA przed ich wydaniem za miesięczną (lub roczną) opłatą subskrypcyjną. Ale czy naprawdę warto?

Co to jest dostęp do Origin?

Czym jest Origin Access EA i czy warto

Pochodzenie to sklep z grami prowadzony przez Electronic Arts na komputery PC i Mac. Oferuje przede wszystkim – ale nie tylko – gry EA. Dostęp do Origin to usługa subskrypcji dołączona do Origin. Nie musisz płacić za Origin Access, aby korzystać z Origin — możesz kupować gry w Origin i grać w nie normalnie, bez żadnych opłat abonamentowych.

Origin Access kosztuje 5 USD miesięcznie lub 30 USD rocznie. Przy 30 USD rocznie to 2,50 USD miesięcznie — chociaż blokujesz płatność i nie będziesz w stanie uzyskać zwrotu pieniędzy, jeśli zdecydujesz, że nie chcesz pozostawać w subskrypcji przez cały rok.

Jeśli opłacisz abonament, uzyskasz dostęp do ponad 70 starszych gier w „skarbcu” EA. Oszczędzasz też 10% na każdej grze lub zakupie DLC w Origin, a ta zniżka obowiązuje nawet wtedy, gdy gra jest już w sprzedaży.

Jako dodatkowy bonus zazwyczaj uzyskasz dostęp do nowych gier EA na pięć dni przed ich premierą, bez dodatkowych opłat. Na przykład abonenci Origin Access mogli zagrać w 10-godzinną wersję próbną Mass Effect: Andromeda pięć dni przed wydaniem ostatecznej wersji.

Ile gier jest dostępnych?

1627660235 658 Czym jest Origin Access EA i czy warto

W skarbcu EA dostępnych jest ponad 70 gier, w tym znane gry, takie jak The Sims 4, FIFA 17, Katalizator Krawędzi Lustra, Upadek Tytana, Efekt masowy 3, Rośliny vs zombie wojny w ogrodzie, Battlefield 4, Crysis 3, Star Wars Battlefront, Dragon Age: Inkwizycja, SimCity 4, i więcej. W rzeczywistości kompletny Martwa przestrzeń, Era Smoka, oraz Efekt masowy serie są uwzględnione. Przewiń w dół, a zobaczysz, że spora część gier to starsze gry EA, które zostały stworzone dla MS-DOS, takie jak Ultima seria.


Większość gier ma jedną wspólną cechę: zostały stworzone i wydane przez EA. W bibliotece jest jednak kilka mniejszych gier niezależnych, które nie zostały opublikowane przez EA.

Możesz wyświetlić pełną listę dołączone Vaultgames na stronie EA.

Jak to działa

1627660235 364 Czym jest Origin Access EA i czy warto

Granie w te gry działa tak samo, jak granie w każdą inną grę na Origin. Jeśli subskrybujesz usługę, możesz pobrać je na swój komputer i odtwarzać za darmo, tak jakbyś je kupił. Gdy Twoja subskrypcja wygaśnie, nie będziesz już mógł w nie grać — nawet jeśli są zainstalowane w Twoim systemie. Aby w nią zagrać, musisz ponownie subskrybować lub kupić grę.

Kupując coś w Origin, automatycznie otrzymasz 10% zniżki. A po wydaniu nowej gry EA często będziesz mógł ją pobrać i zagrać na pięć dni przed wszystkimi innymi.

Czy warto?

1627660235 304 Czym jest Origin Access EA i czy warto

To, czy warto, czy nie, zależy od Ciebie. Przy 5 USD miesięcznie — lub 2,50 USD miesięcznie, jeśli zobowiązujesz się na cały rok — ta subskrypcja jest niedroga w porównaniu z podobnymi usługami. Dla porównania, Xbox Game Pass Microsoftu kosztuje aż 10 USD miesięcznie, nie oferuje żadnych zniżek, oferuje przede wszystkim starsze gry na konsolę Xbox 360 i nie oferuje dostępu przedpremierowego. Co gorsza, konkuruje z rynkiem używanych gier Xbox — podczas gdy nie można kupić używanych gier na PC.


Jeśli masz tendencję do kupowania wielu gier EA w Origin, możesz nawet zaoszczędzić pieniądze, korzystając z subskrypcji. Otrzymanie 10% zniżki na grę za 60 USD oznacza, że ​​zaoszczędzisz 6 USD, czyli więcej niż koszt miesięcznej subskrypcji, jeśli płacisz co miesiąc lub dwa miesiące, jeśli płacisz rocznie.

Subskrypcja oferuje również dostęp do kilku gier. W przeciwieństwie do konsoli, gdzie zwykle można odebrać używaną kopię tych gier, nie można kupić niedrogich używanych kopii tych gier. Będziesz musiał albo poczekać, aby dostać je na sprzedaż, albo kupić je za pełną cenę. Na przykład, jeśli chcesz teraz zagrać w Mirror’s Edge Catalyst, możesz kupić go za 20 USD i grać na zawsze, zapłacić 5 USD za grę przez miesiąc lub zapłacić 30 USD, aby grać przez rok. Ta opłata za subskrypcję zapewni Ci również dostęp do wielu innych gier. Jednak po wygaśnięciu subskrypcji utracisz dostęp do gier.

Zajrzyj do biblioteki i zastanów się, w które gry chcesz grać i ile kosztowałoby opłacenie subskrypcji w porównaniu z ich bezpośrednim zakupem. Origin Access to niesamowita okazja, jeśli masz dużo czasu na gry i chcesz przedzierać się przez bibliotekę, natomiast gorzej, jeśli masz mało czasu na gry i przechodzisz tylko kilka gier w roku.

Jednak Origin Access oferuje tygodniowy bezpłatny okres próbny, więc możesz go wypróbować. Nawet jeśli nie interesuje Cię Origin Access, możesz skorzystać z tej wersji próbnej, aby zagrać w jedną lub dwie gry za darmo lub uzyskać zniżkę na grę, którą i tak zamierzałeś kupić. Po prostu upewnij się, że anulujesz subskrypcję później, jeśli nie chcesz za nią płacić, w przeciwnym razie zaczną pobierać opłaty.

Osobiście korzystałem z wersji próbnej Origin Access do gry Katalizator Krawędzi Lustra za darmo — jedyny haczyk polegał na tym, że musiałem ukończyć grę w ciągu tygodnia — i byłem z tego zadowolony. Gdyby istniały inne gry, w które chciałem zagrać, w które jeszcze nie grałem w skarbcu, być może utknąłem przy tym, zamiast płacić z góry za każdą grę.

Czy ten post był pomocny?