Skip to content

Dlaczego autouzupełnianie nie zawsze działa w Firefoksie?

4 de sierpień de 2021
image25

Jeśli jesteś typem osoby, która zawsze pozwala Firefoksowi zapisywać dane logowania do odwiedzanych witryn, możesz być bardzo sfrustrowany, gdy natkniesz się na witrynę, która nawet nie prosi o zapisanie danych uwierzytelniających. Mamy już informacje na temat tego, co się tutaj dzieje.

Oto ten okropny formularz, w który muszę pisać prawie codziennie… Naprawdę mam już to dosyć.

Tak więc zaglądam do źródła strony i oto winowajca: theAUTOCOMPLETE=”off” w formularzu poinformuje Firefoksa, aby wyłączyć automatyczne uzupełnianie dla tego formularza. Same elementy formularza również mają na sobie ten sam znacznik.

1628059744 145 Dlaczego autouzupelnianie nie zawsze dziala w Firefoksie

Przekonasz się, że zdarza się to dość często w sieciach VPN korporacyjnych, bankach i innych witrynach, w których martwią się o bezpieczeństwo i nie chcą, abyś zapisywał hasła, więc używają tego tagu na swoich stronach, aby uniemożliwić przeglądarce zapisanie poświadczeń .

Twoja najlepsza opcja: Greasemonkey it!

Możesz użyć smarmonkey skrypt do ponownego włączenia autouzupełniania elementów formularza. Wiele z nich można znaleźć na userscripts.org:

http://userscripts-mirror.org/


Możesz też napisać własny, jeśli masz na to ochotę… z jakiegoś powodu inne skrypty nie działały na moim zakręconym korporacyjnym VPN w pracy, więc stworzyłem nowy skrypt, który ręcznie ustawia atrybuty każdego z nich.

var frm = document.forms[0];
frm.setAttribute(’autouzupełnianie’, 'włączone’);
frm.elementy[0].setAttribute(’autouzupełnianie’, 'włączone’);
frm.elementy[1].setAttribute(’autouzupełnianie’, 'włączone’);

Podpowiedź: Firebug rozszerzenie to świetny sposób, aby dowiedzieć się, jakie są elementy, jeśli piszesz skrypt.

Czy ten post był pomocny?