Skip to content

Dlaczego Burrata została nazwana letnią gwiazdą wędlin — LifeSavvy

18 de maj de 2022
fa0dd2be

Dzięki nie wymagającemu ciepła i łatwemu przygotowaniu deski do wędlin są łatwym rozwiązaniem obiadowym w miarę wzrostu temperatury. Chociaż są popularne od dłuższego czasu, nowym dodatkiem jest ponowne umieszczenie wędlin w centrum uwagi.

Burrata ma stać się letnim trendem na wędliny. Ale jeśli nigdy o tym nie słyszałeś, nie mówiąc już o zjedzeniu, na pewno nie jesteś sam.

Burrata to ser i chociaż może wyglądać trochę jak mozzarella, bardzo różni się od większości serów, które zwykle widuje się na desce.

W rzeczywistości trend tego lata (który faktycznie się zaczął) ostatni, ubiegły, zeszły lato) ma być burratatylkoser na desce do wędlin. Wiemy, że szokujące, ale jest ku temu dobry powód.

Burrata to miękki włoski ser w kształcie knedla z krowiego mleka. Na zewnątrz jest faktycznie zrobione z mozzarelli, ale wnętrze to mieszanka twarogu i śmietany. Smak jest mleczny, bogaty, maślany, który można łączyć ze wszystkim.

Ludzie serwują to jak tablica Meg Quinn, pokazana powyżej. Zamiast ładować różne sery, pośrodku umieszcza się burratę, otoczoną letnimi owocami, takimi jak brzoskwinie i pomidory. Możesz również dodać mięso, jeśli wolisz, i zaakcentować ziołami, takimi jak bazylia i mięta.

Jeśli tego lata będziesz się dobrze bawić, nie zapomnij dodać burraty do swojej tablicy z przekąskami.

Czy ten post był pomocny?