Skip to content

Dlaczego hibernacja jest nadal używana?

27 de lipiec de 2021
img 5245ca8ede835

Dlaczego wciąż mamy hibernację systemu w związku z rosnącą popularnością szybkich dysków półprzewodnikowych?

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Moses chce wiedzieć, dlaczego powinien używać hibernacji na komputerze stacjonarnym:

Nigdy do końca nie rozumiałem pierwotnego celu hibernacji w systemie Windows. Rozumiem, jak to działa, jakie procesy mają miejsce i co się dzieje po ponownym uruchomieniu komputera z Hibernate, ale nigdy tak naprawdę nie zrozumiałemCzemujest używany.

Przy dzisiejszej technologii, zwłaszcza w przypadku coraz szybszych dysków SSD, pamięci RAM i procesorów, zimny rozruch w czystej/wydajnej instalacji systemu Windows może być dość szybki (dla niektórych osób zaledwie kilka sekund od naciśnięcia przycisku zasilania). Czuwanie jest jeszcze szybsze, czasem natychmiastowe. Nawet dyski SATA sprzed 5-6 lat mogą osiągnąć tak szybkie czasy rozruchu.

Hibernacja wydaje mi się bezcelowa [on desktop computers] kiedy bierze się pod uwagę nowoczesną technologię, ale być może są aplikacje, których nie rozważam.

Jaki był pierwotny cel hibernacji i dlaczego ludzie nadal go używają?

Sporo osób używa hibernacji, więc czego brakuje Mojżeszowi w dużym obrazie?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Vignesh4304 pisze:

Normalnie tryb hibernacji zapisuje pamięć komputera, w tym na przykład otwarte dokumenty i uruchomione aplikacje, na dysk twardy i wyłącza komputer, nie zużywa energii. Po ponownym włączeniu komputera wznowi wszystko od miejsca, w którym zostało przerwane.


Możesz użyć tego trybu, jeśli nie będziesz używać laptopa/komputera przez dłuższy czas i nie chcesz zamykać swoich dokumentów.

Proste użycie i cel: Oszczędzaj energię elektryczną i wznawianie dokumentów. W prostych słowach tokomentarzsłuży ładnie np. (tzn. będziesz spał, ale twoje wspomnienia są nadal obecne).

Dlaczego jest używany:

Opiszę jeden przykładowy scenariusz. Wyobraź sobie, że bateria w laptopie jest rozładowana i pracujesz nad ważnymi projektami na swoim komputerze. Możesz przejść do trybu hibernacji – spowoduje to zapisanie dokumentów, a po włączeniu przywrócony zostanie rzeczywisty stan aplikacji. Jego główne zastosowanie to awaryjne wyłączenie z automatycznym wznawianiem dokumentów.

MagicAndre1981 podkreśla powód, dla którego codziennie używamy hibernacji:

Ponieważ zapisuje stan wszystkich uruchomionych programów. Wszystkie programy pozostawiam otwarte i mogę bardzo łatwo wznowić pracę następnego dnia.

Wykonanie prawdziwego rozruchu wymagałoby ponownego uruchomienia wszystkich programów, załadowania tych samych plików do tych programów, przejścia do tego samego miejsca, w którym byłem wcześniej, i umieszczenia wszystkich moich okien w dokładnie tym samym miejscu.

Hibernacja oszczędza dużo pracy, przywracając te rzeczy z powrotem.


Nie jest niczym niezwykłym, że w biurze znajdują się komputery, które były hibernowane dzień w dzień przez wiele miesięcy bez faktycznego pełnego zamknięcia i ponownego uruchomienia systemu. Niezwykle wygodnie jest zamrozić miejsce pracy dokładnie w momencie zakończenia pracy i odwrócić się w prawo i wznowić tam pracę następnego ranka.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange?Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?