Skip to content

Dlaczego kontakty nie są równomiernie umieszczane na kartach SD?

2 de sierpień de 2021
why are contacts not uniformly placed on sd cards 00

Jeśli kiedykolwiek spojrzałeś na stronę kontaktów karty SD, być może zastanawiałeś się, dlaczego kontakty nie mają jednolitego rozmiaru ani rozmieszczenia. Dlaczego? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedzi na pytania ciekawskich czytelników.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Zdjęcie dzięki uprzejmości CLF (flickr).

Pytanie

Czytnik SuperUser Rahul Basu chce wiedzieć, dlaczego kontakty nie są równomiernie umieszczane na kartach SD:

Jak widać poniżej, niektóre kontakty wydają się być dłuższe niż inne. Również w sekcji karty SD (drugi rząd od góry) ostatni kontakt (#8) wydaje się być cieńszy i bliżej siódmego kontaktu. Dlaczego nie wszystkie styki mają ten sam rozmiar i nie są umieszczane w jednakowych odległościach od siebie?

1627894301 686 Dlaczego kontakty nie sa rownomiernie umieszczane na kartach SD

Dlaczego kontakty nie są równomiernie umieszczane na kartach SD?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Ecnerwal ma dla nas odpowiedź:

Styki zasilania i uziemienia wystają dalej, tak że zasilanie jest włączane lub odłączane przed lub po podłączeniu lub odłączeniu styków danych.

Ósmy i dziewiąty styki zostały dodane do formatu MMC podczas tworzenia pełnowymiarowego formatu SD. Nie było miejsca na osiem pełnowymiarowych styków (zachowując kompatybilność wsteczną) i być może nauczyli się najpierw czegoś o włączaniu i wyłączaniu zasilania między implementacją formatów MMC i SD (lub o obniżeniu kosztów bez dodatkowego przełącznika, jeśli rozszerzył kontakty).

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?