Skip to content

Dlaczego ludzie podlewają swój ogród kawą? – LifeSavvy

22 de luty de 2023

Osoba podlewa ogród konewką.

Wraz z nadejściem wiosny być może już zastanawiasz się, jak mieć najlepszy ogród w historii. Jeśli jesteś kawoszem, być może masz już wszystko, czego potrzebujesz.

Powinieneś podlewać swój ogród kawą, zwłaszcza jeśli masz rośliny kwaśnolubne.

Dlaczego więc ludzie podlewają ogródki kawą? Wszystko zależy od zawartości azotu w kawie. Azot jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla roślin i pomaga w tworzeniu aminokwasów, które są podstawą białek roślinnych. Białka te tworzą integralność strukturalną rośliny, dlatego azot jest ważny. Ale musisz dokładnie wiedzieć, jak podlewać kawę. Nie możesz po prostu wyrzucić garnka z resztkami kawy do swojego ogrodu.

Dlaczego ludzie podlewaja swoj ogrod kawa – LifeSavvy

Po pierwsze, należy używać kawy tylko na roślinach ogrodowych, które lubią kwaśną glebę, takich jak azalie, derenie i żonkile. Dobrym rozwiązaniem są również sosny i krzewy. Po drugie, nie powinno się tego robić codziennie. Raz w tygodniu lub co dwa tygodnie powinno zadziałać, a podlewając rośliny kawą, rozcieńcz ją odrobiną wody, aby nie była zbyt kwaśna i nie używaj kawy ze śmietanką i cukrem.

Rozpoczynając tę ​​procedurę podlewania, pamiętaj o obserwowaniu swoich roślin. Jeśli liście zaczną żółknąć lub zaczną brązowieć, prawdopodobnie Twoja gleba stała się zbyt kwaśna i powinieneś powstrzymać się od picia kawy.

Jeśli chcesz mieć w tym roku godny pozazdroszczenia wiosenny ogród, dodanie kawy do rutynowego podlewania może załatwić sprawę.

Czy ten post był pomocny?