Skip to content

Dlaczego mój ping oparty na VPN jest szybszy niż ping bez VPN?

17 de lipiec de 2021
why is a vpn based ping faster than a non vpn one 00

Jeśli chodzi o granie w gry online, im lepsza jest prędkość naszego połączenia, tym więcej możemy się bawić. Ale jaki rodzaj połączenia jest ostatecznie najlepszy dla naszych potrzeb? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedzi na pytanie zdezorientowanego czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Zrzut ekranu dzięki uprzejmości Zrzuty ekranu z Linuksa (Flickr).

Pytanie

Czytnik SuperUser dpiralis chce wiedzieć, dlaczego ping oparty na VPN jest szybszy niż ping inny niż VPN:

Kiedy gram w grę online bez korzystania z VPN, czas pingowania wynosi około 120 ms. Ale kiedy używam VPN z wirtualną lokalizacją w Niemczech, czas pingowania wynosi tylko 60-70 ms (co jest niesamowite). Kiedy korzystam z VPN z wirtualną lokalizacją w Finlandii, czas pingowania jest znowu dłuższy (ponad 160 ms). Moje połączenie z Internetem jest przez Uniwersytet Grecji.

Dlaczego czas pingowania przy użyciu VPN byłby lepszy niż czas bez VPN?

Bez VPN

1626509661 528 Dlaczego moj ping oparty na VPN jest szybszy niz ping

VPN z wirtualną lokalizacją w Niemczech

1626509661 790 Dlaczego moj ping oparty na VPN jest szybszy niz ping

VPN z wirtualną lokalizacją w Finlandii

1626509661 490 Dlaczego moj ping oparty na VPN jest szybszy niz ping

Dlaczego ping oparty na VPN jest szybszy niż ping inny niż VPN?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser peterh ma dla nas odpowiedź:

Chociaż jest to rzadka sytuacja, jest to możliwe i odpowiedzi może być wiele. Jest to prawdopodobnie związane z wewnętrzną strukturą operatora sieci.

Dostawcy usług internetowych muszą również płacić za dostęp do sieci u różnych dostawców. W większości przypadków nieustannie starają się znaleźć najtańszych i najlepszych dostawców. Dlatego w większości przypadków używają różnych tras dla pobliskich obszarów w porównaniu z odległymi, odległymi lokalizacjami. Sieci dla odległych, odległych lokalizacji są w większości dostarczane przez najtańszego dostawcę, podczas gdy sieci dla obszarów lokalnych są w większości dostarczane przez organizację regionalną utworzoną przez grupę lokalnych dostawców usług internetowych lub przez władze lokalne.

To normalne, że dostawcy usług internetowych płacą za znacznie węższą przepustowość sieci od droższych dostawców sieci, zwłaszcza jeśli jesteś zarejestrowany u małego dostawcy usług internetowych lub zdecydowałeś się na tani pakiet usług. Jeśli korzystasz z VPN, prawdopodobnie VPN jest połączony z szybszą siecią zewnętrzną używaną przez dostawcę usług internetowych, a tym samym z lepszą prędkością. Dostawca VPN prawdopodobnie używa również znacznie szybszej sieci, tak jak robi to Twój dostawca usług internetowych.

Sprawdzając trasy śledzenia, możemy uzyskać bardzo dokładne informacje dotyczące co i gdzie wolne punkty w „systemie” są (zwłaszcza jeśli porównamy wszystkie trzy trasy).

Patrząc na to, gdzie czasy odpowiedzi pakietów są najdłuższe w twoim przypadku (bez VPN i lokalizacji VPN w Finlandii), jest to między 83.97.88.69 a 62.40.112.215. Sprawdzanie ich za pomocą usługi wyszukiwania IP Who Is (Jakie jest moje IP), widzimy, że to właśnie tam docierają Twoje australijskie paczki do Anglii. Prawdopodobnie jest kierowany przez wiele kabli komunikacyjnych pod oceanem, które są prawdopodobnie bardzo drogie dla twojego dostawcy sieci, więc stara się obniżyć koszty w tym obszarze.

Co nieco bardziej zabawne, w przypadku niemieckiego połączenia VPN, że część trasy z Australii do Anglii wydaje się nic nie robić. Jest bardzo prawdopodobne, że połączenie danych do Niemiec przebiega zupełnie inną trasą. Od konfiguracji sieci australijskiej nie powinno być żadnej różnicy.

Myślę, że w twoim przypadku przyczyną różnicy w czasach pingów jest Europa. Niemiecki dostawca VPN był gotów zapłacić więcej, aby uzyskać lepszą globalną przepustowość sieci jako dostawca sieci dla Twojego serwera gier. Jest to najbardziej prawdopodobny powód, dla którego może uniknąć opóźnienia między Australią a Anglią.

Fiński dostawca VPN nie mógł tego zrobić. Najbardziej prawdopodobnym powodem w tym przypadku jest to, że chociaż Finlandia jest wysoko rozwiniętym krajem w regionie, prawdopodobnie nie jest tak dobrze połączona z siecią globalną jak Niemcy (fiński dostawca VPN musiał zapłacić za węższą przepustowość i jest w stanie uniknąć opóźnienia między Australią a Anglią).

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?