Skip to content

Dlaczego moje hasło wygasa w systemie Windows?

2 de sierpień de 2021
1627914137 image167

Czytelnik na forum zapytał wczoraj, dlaczego jego hasło wygasa podczas instalacji systemu Windows Vista, więc oto odpowiedź dla wszystkich: Windows XP Professional, Windows Vista Business i Windows Vista Ultimate mają wbudowaną funkcję umożliwiającą kontom użytkowników posiadanie hasła wygaśnięcie.

Problem pojawia się, gdy twoje konto użytkownika lokalnego zostało ustawione na wygaśnięcie hasła, ponieważ nie ma oczywistego miejsca na zmianę tego ustawienia w Viście, chociaż jest to łatwe. Zauważ, że ten problem nie występuje w domowych wersjach systemu Windows.

Otwórz panel administracyjny Lokalni użytkownicy i grupy, wpisując lusrmgr.msc w polu wyszukiwania menu Start. (lub pole Uruchom na XP) Wybierz „Użytkownicy” w lewym panelu, a następnie kliknij dwukrotnie swoje konto użytkownika na liście.

Na tym ekranie znajdziesz pole wyboru „Hasło nigdy nie wygasa”.

1627914136 927 Dlaczego moje haslo wygasa w systemie Windows

Po prostu upewnij się, że pole jest zaznaczone, a nie będziesz już zmuszony do zmiany hasła.

Użytkownicy domowi Windows XP/Vista


Jeśli korzystasz z wersji Home systemu Windows, możesz pobrać Menedżer użytkowników dla XP/Vista Home od XPHomeTools. Jest to oprogramowanie typu shareware, ale możesz użyć wersji próbnej, aby wyłączyć wygaśnięcie.

Czy ten post był pomocny?