Skip to content

Dlaczego nie mogę połączyć się z grami LAN w mojej sieci domowej?

10 de lipiec de 2021
img 53ece3931f830

Gry LAN to uhonorowana tradycją, w której możesz łączyć się z ludźmi bezpośrednio w sieci lokalnej i cieszyć się niskim czasem pingowania i zabawą dla wielu graczy, ale co, jeśli komputery odmówią komunikacji ze sobą? Czytaj dalej, jak rozwiązujemy problemy LAN innego czytelnika i przywracamy go do gry.

Drogi geeku, jak to zrobić,

Śledziłem Twój przewodnik po grze Minecraft z wielkim sukcesem, ale natrafiłem na małą czkawkę. Mój syn i ja przechodziliśmy przez to razem, ale kiedy dotarliśmy do lekcji 14 i 15 (te skupione na lokalnym trybie wieloosobowym i internetowym trybie wieloosobowym) stwierdziłem, że nie mogę połączyć się z komputerem mojego syna przez LAN. Jednak oba nasze komputery mogą łączyć się z serwerami w Internecie, a jego komputer może łączyć się z moim, jeśli udostępnię mu moją mapę.

Oba komputery działają pod kontrolą systemu Windows 7, oba znajdują się w tej samej przewodowej sieci LAN, a my używamy dokładnie tych samych wersji gry Minecraft. Mogę pingować jego komputer, a on może pingować mój, ale nie możemy się połączyć, aby grać. Widzę nawet jego grę, gdy używa funkcji „otwarte na LAN” w Minecrafcie, ale nie mogę do niej dołączyć. O co chodzi? Jedyna rzeczywista różnica między naszymi dwoma maszynami, pomijając specyfikacje sprzętowe, polega na tym, że ja używam konta administratora, a on ma ograniczone konto. Nie jestem jednak pewien, jak wpłynęłoby to na funkcjonalność sieci.

Od czego powinienem zacząć rozwiązywanie problemu?

Z poważaniem,

Podzielone Minecraft

W 99 procentach przypadków, gdy użytkownik ma problem z łącznością, który nie wiąże się z utratą całego połączenia sieciowego, problem może być związany z regułą zapory. Fakt, że komputer twojego syna ma ograniczone konto (co jest doskonałym pomysłem, szczególnie w przypadku komputera używanego przez dziecko) prowadzi nas do jeszcze większego przekonania, że ​​jest to problem z zaporą sieciową.

Oto, co prawdopodobnie się wydarzyło i dlaczego dotyczy to tylko jego komputera. Kiedy zainstalowałeś Minecraft, uruchomiłeś go i uruchomiłeś grę w lokalnej sieci LAN, istnieje duża szansa, że ​​system zapory sieciowej Windows zapytał Cię, czy chcesz autoryzować komunikację Java przez zaporę ogniową (jeśli nie zrobiłeś tego w przeszłości ). Nie zastanawiając się nad tym, autoryzowałeś to i zacząłeś grać w tę grę.

Jednak na komputerze twojego syna ta autoryzacja nigdy nie miała miejsca, ponieważ nie możesz zmienić reguł zapory na ograniczonym koncie bez hasła administracyjnego. Tak więc w przypadkach, w których użycie administracyjne nie pozwala autoryzować aplikacji lub w przypadkach, jak w przypadku twojego syna, gdy nie mogą go autoryzować, w efekcie otrzymuje się aplikację, która nie może przejść przez zaporę ogniową. Powodem, dla którego ten problem jest szczególnie trudny do rozwiązania, jest to, że Zapora systemu Windows koncentruje się na ograniczaniu komunikacji przychodzącej, a nie wychodzącej. Więc oba twoje komputery mogą łatwo łączyć się z serwerami gry wieloosobowej Minecraft w Internecie, ale reguły zapory uniemożliwiają komputerowi twojego syna działanie jako host gry, ponieważ nie może on akceptować połączeń przychodzących.

Na szczęście naprawienie problemu jest proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wskoczyć do Zapory systemu Windows, poszukać reguły zapory dotyczącej danej aplikacji i włączyć dostęp.

Dlaczego nie moge polaczyc sie z grami LAN w mojej


W przypadku Minecrafta nie ma wyraźnego wpisu „Minecraft”, jak w przypadku wielu gier, ponieważ Minecraft działa całkowicie w Javie. W związku z tym należy poszukać wpisów dla Javy, które zwykle mają postać „pliku binarnego Java(TM) Platform SE”. Nie zdziw się, jeśli istnieje wiele wpisów dla Javy; śmiało i pozwól im wszystkim. (Jeśli chcesz być bardzo dokładny, możesz sprawdzić, którego pliku wykonywalnego Java używa twoja instalacja Minecrafta, a następnie sprawdzić przycisk „Szczegóły…”, aby wyizolować konkretny wpis Java, ale to dużo dodatkowej pracy.)

Po wprowadzeniu tych zmian powinieneś zauważyć, że drugi komputer może z łatwością akceptować przychodzące żądania gry. Jeśli w przyszłości napotkasz podobny problem, w którym aplikacja wydaje się działać, ale nie będzie akceptować przychodzących żądań, możesz wrócić do panelu sterowania zapory i dokonać korekty oszczędzania gry.

Masz pilne pytanie techniczne? Napisz do nas e-mail, a my postaramy się odpowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?