Skip to content

Dlaczego nowoczesne obudowy komputerowe nadal mają porty USB 2.0?

9 de lipiec de 2021
why do modern computer cases still have usb 2 0 ports 00

Ponieważ USB 3.0 staje się coraz bardziej rozpowszechnione z każdym mijającym rokiem, być może zastanawiasz się, dlaczego nowoczesne komputery wciąż mają wbudowane porty USB 2.0. Mając to na uwadze, dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedzi na ciekawe pytanie czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Brettetete chce wiedzieć, dlaczego nowoczesne obudowy komputerowe nadal mają porty USB 2.0:

Obecnie planuję konfigurację nowego komputera. Przeglądając obudowy komputerowe w Internecie, zdałem sobie sprawę, że nowoczesne obudowy komputerowe zawsze mają wbudowane porty USB 2.0 i 3.0 na przednim panelu.

Czy istnieje uzasadniony powód, aby mieć lub używać portów USB 2.0 w nowoczesnych obudowach komputerowych? O ile wiem, USB 3.0 ma kompatybilność wsteczną. Ten zrzut ekranu jest doskonałym przykładem obudowy komputera z wbudowanymi obydwoma typami portów USB (od Youtube):

1625830718 843 Dlaczego nowoczesne obudowy komputerowe nadal maja porty USB 20

Dlaczego nowoczesne obudowy komputerowe nadal mają porty USB 2.0?

Odpowiedź

Współpracownicy SuperUser Kamen Minkov, Patrick Bell i „oryginalny western mikrofonowy” mają dla nas odpowiedź. Najpierw Kamen Minkow:

USB 3.0 ma kompatybilność wsteczną, ale jeśli zdarzy ci się kupić płytę główną, która nie ma złącza nagłówkowego USB 3.0, w ogóle nie będziesz mieć żadnych portów USB na przednim panelu. To jedno z możliwych wyjaśnień.

Następnie odpowiedź od Patricka Bella:

Nikt jeszcze o tym nie wspomniał, ale porty USB 3.0 mogą powodować problemy z niektórymi nośnikami instalacyjnymi (na przykład Windows 7), gdzie na nośniku instalacyjnym znajdują się tylko sterowniki USB 2.0.

I nasza ostateczna odpowiedź z „oryginalnego westernu mikrofonowego”:

Porty USB 2.0 są przydatne w przypadku klawiatur, kontrolerów myszy i innych zastosowań niezwiązanych z napędem. Ponieważ urządzenia te nie wymagają dużej przepustowości, klawiatura lub mysz podłączona do portu USB 3.0 byłaby marnowaniem zasobów.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.


Źródło obrazu: bądź cicho! Recenzja obudowy Silent Base 600 (YouTube)

Czy ten post był pomocny?