Skip to content

Dlaczego system Windows hibernuje zamiast całkowicie się wyłączać?

2 de sierpień de 2021
2198540631 aec21a9501 b 650x300

Ustawienie hibernacji systemu Windows może być bardzo przydatną „funkcją”, gdy trzeba szybko uruchomić komputer, ale zdarzają się sytuacje, w których chcesz lub musisz całkowicie wyłączyć system operacyjny za każdym razem, a nie tylko od czasu do czasu. Mając to na uwadze, dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera szybkie i łatwe rozwiązanie problemu sfrustrowanego czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Little Alien chce wiedzieć, dlaczego system Windows hibernuje zamiast całkowicie się wyłącza:

Właśnie zakończyłem zamykanie systemu Windows i ponowne uruchomienie do Linuksa. Kiedy próbuję uzyskać dostęp do partycji Windows, pojawia się komunikat Linux nie może go zamontować, ponieważ Windows hibernuje. Oznacza to, że Windows 10 tylko hibernuje zamiast całkowicie się wyłączać. Jak to naprawić, aby system Windows 10 faktycznie wyłączył się do końca?

Dlaczego system Windows hibernuje zamiast całkowicie się wyłącza?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser LPChip ma dla nas odpowiedź:

To jest oczekiwane zachowanie. System Windows 8 został wyposażony w nową formę procesu zamykania, która jest również obecna w systemie Windows 10, która zamyka wszystkie programy, a następnie hibernuje komputer, dzięki czemu przy następnym uruchomieniu systemu Windows uruchomi się on znacznie szybciej.

Jest to również ten sam powód, dla którego ponowne uruchomienie komputera trwa znacznie dłużej niż wyłączenie i włączenie zasilania. Oto jak wyłączyć funkcję hybrydowego zamykania systemu Windows (znaną również jako szybkie uruchamianie):

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start systemu Windows i wybierz Opcje mocy.
  2. Kliknij Wybierz, co robi przycisk zasilania.
  3. Jeśli na górze znajduje się osłona UAC systemu Windows z Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne, kliknij i wybierz TAk lub wprowadź hasło, aby ponownie otworzyć okno z uprawnieniami administratora.
  4. Na dole poniżej Ustawienia wyłączania, powie Włącz szybkie uruchamianie (zalecane). Odznacz opcję i naciśnij Zapisz zmiany.

Teraz, gdy zamkniesz system Windows, zamknie się on normalnie i nie przejdzie w stan hibernacji.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Źródło obrazu:Długi Zheng/Flickr

Czy ten post był pomocny?