Skip to content

Dlaczego system Windows nie pozwala mi zaparkować pliku o pojemności 8,6 GB w przestrzeni 14,7 GB?

3 de sierpień de 2021
img 521a786d6da75

Na danym dysku twardym masz więcej niż wystarczającą ilość wolnego miejsca, więc dlaczego nie możesz tam zaparkować swojego pliku? Czytaj dalej, ponieważ badamy, dlaczego system Windows odmawia Ci dostępu, nawet jeśli jest dużo wolnego miejsca.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser BumSkeeter próbuje dowiedzieć się, dlaczego nie może skopiować małego pliku na większy dysk. On pisze:

Zdjęcia [above] wyjaśnia to dobrze, ale wygląda na to, że Windows nie pozwoli mi umieścić pliku .vhd o pojemności 8,16 GB na dysku flash z 14,6 GB wolnego miejsca.

Chociaż komunikat o błędzie, który otrzymuje, zapewnia mały wgląd w problem, dla użytkownika niezaznajomionego z tym, czym jest system plików lub w jakim systemie plików jest sformatowany dysk, z którym pracuje, nie jest on pomocny.

Odpowiedzi

Współtwórca SuperUser Darth Android oferuje pewien wgląd:

Problem polega na tym, że docelowy system plików toFAT32, który obsługuje tylko pliki o rozmiarze do 4 GB. Komunikat o błędzie nie jest zbyt jasny, jeśli nigdy wcześniej nie spotkałeś się z tym problemem. Możesz wypełnić 14,6 GB miejsca wieloma plikami 4 GB, ale żaden pojedynczy plik nie może być większy niż 4 GB. Musisz sformatować dysk jakoNTFSlubexFATdo obsługi większych plików.

Inny współpracownik Elbekko oferuje przydatne przypomnienie, że można uaktualnić dysk FAT32 do NTFS bez całkowitego reformatowania:

Oprócz odpowiedzi Davida Marshalla nie ma potrzeby ponownego formatowania dysku. Możesz uaktualnić z FAT32 do NTFS za pomocąconvertKomenda.

>convert /?
Converts a FAT volume to NTFS.

CONVERT volume /FS:NTFS [/V] [/CvtArea:filename] [/NoSecurity] [/X]

volume Specifies the drive letter (followed by a colon),
mount point, or volume name.
/FS:NTFS Specifies that the volume will be converted to NTFS.
/V Specifies that Convert will be run in verbose mode.
/CvtArea:filename
Specifies a contiguous file in the root directory
that will be the place holder for NTFS system files.
/NoSecurity Specifies that the security settings on the converted
files and directories allow access by all users.
/X Forces the volume to dismount first if necessary.
All open handles to the volume will not be valid.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange?Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?