Skip to content

Dlaczego Tesla testuje cyberciężarówkę z czujnikami LiDAR? – Recenzja maniaka

20 de luty de 2023
b95d1101

Tesla Cybertruck zauważona z czujnikami Lidar do testów.

Tesla jest zajęta testowaniem kilku różnych prototypów Cybertruck przed pełnowymiarową produkcją jeszcze tego lata. W tym tygodniu prototyp Tesla Semi i Cybertruck zostały zauważone w Kalifornii z dużymi nowymi czujnikami LiDAR przymocowanymi z przodu. Mimo to nie spodziewamy się LiDAR w modelu produkcyjnym.

W 2021 roku Tesla porzuciła czujniki LiDAR (wykrywanie i zasięg światła) na rzecz swoich systemów kamer i „Tesla Vision” do samodzielnej jazdy, autopilota i innych funkcji. Dlaczego więc Tesla testuje czujniki LiDAR w Cybertruck i Semi?

Cóż, nie jesteśmy do końca pewni, ale Tesla wspomniała wcześniej, że używa LiDAR do kalibracji własnej technologii. Według Elektrprawdopodobnie potwierdzi to dane zebrane z czujników i systemów samojezdnych i autopilotów Tesli.

Producent samochodów regularnie testuje i porównuje swoje technologie z innymi, nie wspominając już o wykorzystaniu tych danych do dalszej kalibracji wszelkich czujników, sonarów i systemów radarowych dla nadchodzących pojazdów. Jeśli LiDAR działa tak świetnie, dlaczego Tesla go porzucił?

Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się informacje o nowym systemie i patencie „HD Radar” Tesli, który może wprowadzić nowy radar wysokiej rozdzielczości do nadchodzących pojazdów. Wiemy, że firma przygotowuje nowe komputery samojezdne (HW4.0) i może zadebiutować przeprojektowanym Modelem 3 w nadchodzących miesiącach. Być może zobaczymy oba w nowym Modelu 3.

Tak czy inaczej, te prototypy z LiDAR są prawdopodobnie niczym więcej niż niekończącą się fazą testów Tesli dla obecnych i nadchodzących pojazdów elektrycznych.

przez Electrek

Czy ten post był pomocny?