Skip to content

Dlaczego usługi lokalizacyjne iPhone’a mogą być bardziej pomocne niż myślisz

25 de lipiec de 2021
htl20 650x298

Ponieważ firmy takie jak Facebook znalazły się w gorącej wodzie z powodu ciągłego korzystania z GPS w smartfonie, zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby podać kilka dodatkowych powodów, dla których usługi lokalizacyjne nie są tak nikczemne, jak je przedstawiano. w mediach.

Notatka: Nie oznacza to, że powinieneś po prostu włączyć usługi lokalizacyjne dla każdej aplikacji — gdy przyznasz aplikacji dostęp do swojej lokalizacji, może to skrócić czas pracy baterii i dajesz jakiejś firmie dostęp do swojej lokalizacji, co może być używane do kierowania reklam. Więc będziesz chciał dokonywać wyborów ostrożnie.

Możesz ich użyć do pomocy przy zakupach spożywczych

Znowu zapomniałeś o mleku, mimo że było napisane na liście? Z pomocą Przypomnień możesz mieć pewność, że nic nie pozostanie w tyle dzięki mało znanej usłudze lokalizacyjnej, która dołącza konkretną lokalizację do każdego wpisu, który ukryłeś w aplikacji.

1627207906 671 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Załóżmy, że planujesz pójść do Safeway później tego dnia i chcesz dołączyć do niego listę zakupów. Zacznij od utworzenia listy w aplikacji Przypomnienia (ponownie, znajdującej się na ekranie głównym), a następnie wybierz małą ikonę „i”, która pojawia się obok pierwszego wpisu w planie podróży. Stamtąd przejdziesz do następnego ekranu :

1627207906 139 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Gdy miniesz tę stronę, przewiń w dół do opcji „Przypomnij mi w lokalizacji”, a następnie wprowadź lokalizację, którą chcesz powiązać z tym zadaniem.

1627207906 974 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz


Jeśli się powiedzie, przypomnienie powinno mieć wskaźnik tuż pod nim, który wygląda mniej więcej tak:

1627207906 128 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Po wprowadzeniu adresu będziesz mieć również możliwość zmiany, czy przypomnienie jest wysyłane, gdy telefon zostanie wykryty jako dotarcie do miejsca docelowego, czy może zostać odepchnięte, aby dzwonić tylko wtedy, gdy zauważy, że już wyszedłeś. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku produktów takich jak mleko, ponieważ zapewnia zebranie wszystkiego, czego potrzebujesz, zanim odejdziesz tak daleko, że nie warto już wracać.

1627207906 199 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Mogą znaleźć Twoich przyjaciół w mgnieniu oka

Dzięki autorskiej funkcji „Znajdź moich znajomych” firmy Apple możesz korzystać z usług lokalizacyjnych, aby zarówno znajdować znajomych w dowolnym miejscu na świecie, jak i przesyłać własną lokalizację za pośrednictwem aplikacji lub pojedynczych wiadomości tekstowych.

1627207906 83 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Aby rozpocząć udostępnianie swojej lokalizacji w Znajdź moich znajomych, po prostu otwórz aplikację na ekranie głównym i kliknij przycisk „Zezwól”, gdy pojawi się monit o uprawnienia. Teraz każdy, kto dodał Cię do swojego konta, będzie mógł szybko zerknąć, gdzie jesteś na świecie, bez konieczności wchodzenia na ten temat przez telefon.

Aplikacja może być również używana do tworzenia automatycznego zadania, które wyśle ​​SMS-a do określonej osoby lub grupy osób, gdy telefon wykryje, że opuściłeś określony obszar, na przykład dom. Aby skonfigurować to, co Apple nazywa „Geofence”, zacznij od wejścia do aplikacji Znajdź moich znajomych, a następnie dotknij ikony „Ja” u dołu ekranu.

1627207906 439 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz1627207907 708 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Następnie wybierz opcję „Powiadom znajomych”, która przeniesie Cię na tę stronę:

1627207907 140 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz


Wybierz „Inne”, a następnie wprowadź swój adres. Gdy to zrobisz, pojawi się okrąg, który można dostosować tak, aby znajdował się wokół domu aż do wielkości miasta, w którym mieszkasz, na wypadek, gdyby ktoś chciał wiedzieć, jak tylko zaczniesz Twoja podróż.

1627207907 958 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Gdy telefon wykryje, że opuściłeś wstępnie wyznaczoną strefę Geofence, każda osoba na liście powiadomień otrzyma wiadomość SMS z informacją, że jesteś w drodze! (Podobnie jak w przypadku sztuczki z Przypomnieniami, możesz zmieniać to pomiędzy przybyciem a wyjściem w locie).

Wyjdź we właściwym czasie, za każdym razem

Masz wizytę u dentysty o 11 rano, ale spotkanie z powrotem w biurze o 12, ale nie wiesz, ile czasu zajmie spakowanie wszystkiego i dotarcie na miejsce na czas?

Cóż, dzięki funkcji Time to Leave w aplikacji Kalendarz na iPhonie możesz mieć pewność, że bez względu na to, ile czasu spędzisz na krześle, wiercąc sobie ząb, Twój telefon będzie gotowy na uwzględnienie ruchu i czasu podróży. powiadomiony o dokładnym momencie, w którym powinieneś wyjść bez pomijania rytmu.

1627207907 504 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Następnym razem, gdy będziesz mieć wydarzenie, na które zdecydowanie nie możesz się spóźnić, dodaj lokalizację podczas wprowadzania jej do kalendarza:

1627207908 402 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Następnie sprawdź, czy ustawienie „Czas do wyjścia” jest włączone w aplikacji Ustawienia. Aby znaleźć ten przełącznik, zacznij od wejścia do aplikacji Ustawienia. Tam przewiń w dół do „Poczta, kontakty i kalendarze” i poszukaj opcji „Domyślne czasy alertów”.

1627207908 615 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz


Zwykle jest to domyślnie włączone, ale czasami można je wyłączyć za pomocą pewnych uprawnień w Ograniczeniach.

1627207908 957 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Włącz to, a następnym razem, gdy nadejdą jakieś wydarzenia w Kalendarzu, telefon automatycznie zaplanuje wysłanie powiadomienia na kilka minut przed czasem potrzebnym na jazdę z aktualnymi danymi o ruchu w Mapach Apple włączonymi do oszacowania .

Niestety ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w przypadku wskazówek dojazdu, więc jeśli planujesz spacerować, jeździć na rowerze lub jechać autobusem, zamiast tego ustaw przypomnienie czasowe.

Zarządzaj usługami lokalizacyjnymi w prywatności

Oczywiście nie wszystkie aplikacje są sobie równe, a wciąż jest kilka, które niepotrzebnie uruchamiają GPS, gdy nie patrzysz.

Aby mieć pewność, że bateria działa tak długo, jak to możliwe, możesz niezależnie zarządzać, które aplikacje mają dostęp do Twojej lokalizacji, a które nie mogą jej włączyć, korzystając z menu Prywatność w aplikacji Ustawienia iPhone’a. Aby to zrobić, zacznij od otwarcia Ustawień i przejdź do zakładki Prywatność.

1627207908 840 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

W tym miejscu na samej górze zobaczysz zakładkę „Usługi lokalizacyjne”.

1627207908 670 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz


Kliknij to, a zostaniesz przeniesiony do następującego ekranu:

1627207909 752 Dlaczego uslugi lokalizacyjne iPhonea moga byc bardziej pomocne niz myslisz

Tutaj możesz całkowicie wyłączyć usługi lokalizacyjne za pomocą jednego przełącznika lub zarządzać poszczególnymi aplikacjami, które mogą korzystać z tej funkcji. Jest to przydatne, jeśli często korzystasz z aplikacji Mapy, ale nadal nie chcesz, aby inne mniej renomowane aplikacje pobierały swoje rękawice z informacjami GPS bez Twojej wiedzy.

„Wyczerpują baterię” lub „naruszają twoją prywatność” to dwa najczęściej wyrzucane argumenty przeciwko utrzymywaniu włączonych usług lokalizacyjnych i na pewno dobrym pomysłem może być wyłączenie Facebooka z dostępu Twoja lokalizacja przez cały czas. Mając to na uwadze, poza tymi nielicznymi wybranymi przypadkami, w których nieuczciwa aplikacja jest zbyt mile widziana, usługi lokalizacyjne nadal mogą okazać się pomocnym, przydatnym dodatkiem do arsenału przydatnych funkcji smartfona.

Czy ten post był pomocny?