Skip to content

Do czego służy owalny otwór w sprzęcie komputerowym?

28 de lipiec de 2021
kensingtonlock 650x300

W większości przypadków nie jest tajemnicą, do czego służą różne otwory na zewnątrz naszego sprzętu komputerowego — większość z nich to porty. Ale co z tym owalnym portem, który nie pasuje do twoich zwykłych kabli? Czasami obok niego znajduje się symbol „kłódki”; innym razem nie. Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedź na ciekawe pytanie czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Vahn chce wiedzieć, do czego służy otwór z symbolem kłódki z tyłu jego monitora:

Kiedy sprawdziłem mój monitor (Samsung Syncmaster SA100), znalazłem z tyłu otwór z symbolem kłódki (na zdjęciu poniżej).

Do czego sluzy owalny otwor w sprzecie komputerowym

Co to jest? Jaka jest funkcja tej dziury?

Do czego służy otwór z symbolem kłódki z tyłu jego monitora?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Mate Juhasz ma dla nas odpowiedź:

Nazywa się Kensington Lock lub Kensington Security Slot i zapewnia punkt mocowania kabla, aby zapobiec przeniesieniu lub kradzieży monitora (lub laptopa, jak pokazano na poniższym rysunku).

Źródło: Wikipedia

1627480294 460 Do czego sluzy owalny otwor w sprzecie komputerowym

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Źródło obrazu:William Hak/Flickr

Czy ten post był pomocny?