Skip to content

Dodaj własną domenę do swojego bloga Tumblr

28 de lipiec de 2021
sshot20100616224157

Czy chcesz spersonalizować swojego bloga Tumblr za pomocą własnej nazwy domeny? Oto jak możesz przekierować domenę na Tumblr i zarejestrować ją na swoim blogu.

Gdy zarejestrujesz się w nowym blogu Tumblr, domyślnie adres Twojego bloga będzie twoja_nazwa_blogu.tumblr.com. Jednym z najlepszych powodów używania własnej nazwy domeny jest to, że zawsze możesz przenieść domenę do innej usługi blogowej, jeśli zdecydujesz się przełączyć i zakończyć blogowanie na Tumblr. Dzięki własnej domenie tożsamość Twojego bloga jest bezpieczna, a co najważniejsze, gdy już posiadasz domenę, możesz bezpłatnie dodać ją do swojego Tumblra. Oto jak to zrobić.

Przekieruj swoją domenę do Tumblr

Po pierwsze, musisz posiadać nazwę domeny. Istnieje wielu popularnych rejestratorów domen i zwykle możesz zarejestrować nową nazwę domeny za około 10 USD. Jeśli jeszcze go nie masz, znajdź usługę hostingu domeny, z którą czujesz się dobrze, i zarejestruj się, aby uzyskać nową nazwę domeny.

Gdy masz już nazwę domeny, musisz skierować swoją nazwę domeny tak, aby wskazywała na serwery Tumblra. Lub, jeśli chcesz zachować nazwę domeny w bieżącej witrynie, możesz przekierować subdomenę na Tumblr. Nasza domena była hostowana w 1&1, więc oto jak to zrobić; proces jest zasadniczo taki sam u innych rejestratorów, chociaż sformułowanie może się nieco różnić. Zaloguj się na stronie zarządzania domeną, a jeśli Twoja firma hostingowa oferuje wiele usług, wybierz Zarządzaj domeną.

Teraz wybierz nazwę domeny, kliknij click DNS i wybierz Edytuj ustawienia DNS. Ponownie, może to wyglądać inaczej w zależności od rejestratora domeny, ale ogólnie powinno działać tak samo.

1627470925 30 Dodaj wlasna domene do swojego bloga Tumblr


Teraz w ustawieniach adresu IP wybierz Inny adres IP, a następnie wprowadź adres IP serwisu Tumblr:

72.32.231.8

Kliknij Ok kiedy skończysz wprowadzać zmiany. Teraz Twoja nazwa domeny powinna być gotowa do dodania do Twojego bloga Tumblr, ale pamiętaj, że wprowadzenie zmian może potrwać do 72 godzin.

1627470925 662 Dodaj wlasna domene do swojego bloga Tumblr

Dodaj swoją domenę do Tumblr

Po zmianie ustawień DNS przejdź do strony Sprawdź domenę Tumblr (link poniżej), aby upewnić się, że wszystko jest poprawnie skonfigurowane. Wprowadź nazwę swojej domeny i kliknij Sprawdź domenę.

1627470925 652 Dodaj wlasna domene do swojego bloga Tumblr

Jeśli wszystko jest poprawnie skonfigurowane, zobaczysz potwierdzenie podobne do poniższego.

1627470926 30 Dodaj wlasna domene do swojego bloga Tumblr

Alternatywnie, jeśli Twoja domena nie wskazuje na Tumblr, zobaczysz komunikat informujący, że nie wskazuje na Tumblr. Jeśli to widzisz, upewnij się, że poprawnie wpisałeś domenę, a następnie wróć i sprawdź ustawienia domeny u swojego rejestratora domen.

1627470926 263 Dodaj wlasna domene do swojego bloga Tumblr

Jeśli wszystko poprawnie kieruje na Tumblr, powinieneś teraz zobaczyć stronę podobną do poniższego zrzutu ekranu, gdy odwiedzasz swoją domenę. Teraz możesz dodać go do swojego konta Tumblr.

1627470926 396 Dodaj wlasna domene do swojego bloga Tumblr


Przejdź do tumblr.com/customize (link poniżej) i kliknij Informacje zakładka u góry.

1627470926 300 Dodaj wlasna domene do swojego bloga Tumblr

Teraz zaznacz pole u dołu, które mówi Użyj niestandardowej nazwy domenyi wpisz w polu nazwę swojej domeny.

1627470926 866 Dodaj wlasna domene do swojego bloga Tumblr

Kliknij Zapisz + Zamknij w prawym górnym rogu, a teraz po przejściu do nowej domeny powinieneś zobaczyć swój blog Tumblr. Jeśli go nie widzisz, naciśnij klawisze Shift+F5, aby wymusić pełne odświeżenie przeglądarki.

1627470926 634 Dodaj wlasna domene do swojego bloga Tumblr

Wniosek

Bez względu na to, jak zamierzasz korzystać ze swojego bloga, możesz go znacznie bardziej spersonalizować dzięki niestandardowej domenie. Teraz możesz prowadzić bloga swojej firmy na Tumblr i zachować swoją markę lub prowadzić osobistą witrynę, którą można łatwo przenieść do innej usługi. Nie zapomnij; jeśli nie masz bloga Tumblr, zapoznaj się z naszym samouczkiem, jak stworzyć piękny i łatwy do aktualizacji blog na Tumblr.

Spinki do mankietów

Sprawdź i zobacz, czy Twoja domena wskazuje na Tumblr

Dostosuj swój blog Tumblr

Czy ten post był pomocny?