Skip to content

Dokumenty Google dodają nasz ulubiony znak interpunkcyjny do autokorekty – Recenzja Geek

20 de grudzień de 2021
8322b1b5 1024x576 1

Kiedy ludzie zajmują się pisaniem lub dziennikarstwem, mają tendencję do bycia nieco kreatywnymi (lub nieznośnymi) ze znakami interpunkcyjnymi. Ale jest jeden znak interpunkcyjny, który ma dziwaczny wpływ na pisarzy — skromna kreska em. A po latach oczekiwania Dokumenty Google automatycznie zmieniają ciągi myślników na pauzy i pauzy.

Tak, Microsoft Word wdrożył tę funkcję ponad dekadę temu. Nie wiem, dlaczego Dokumenty Google tak długo nadrabiały zaległości i szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie to. Po prostu cieszę się, widząc, że denerwująca-ale-piękna ich kreska dostaje trochę miłości. Właściwie zamierzam teraz użyć kreski em, aby to uczcić – czy to nie sprawia, że ​​wyglądam tak profesjonalnie?

Dla jasności, Dokumenty Google nie powiedzą Ci, kiedy niewłaściwie używasz myślnika. Ale pisarze i dziennikarze cały czas źle to stosują – widzicie, myślę, że przed chwilą źle to wykorzystałem. (Dobrze, zróbmy krótką lekcję gramatyki. Pauza jest podobna do średnika; oba znaki interpunkcyjne tworzą pauzę w zdaniu. Różnica polega na tym, że pauza separuje zdanie na dwie różne koncepcje, ale średnik jest jak klej, któryłączy dwa pomysły w jednym.)

Co do mniejszej en kreski, kogo to obchodzi? Nie potrzebuję wymyślnego znaku interpunkcyjnego do oznaczenia zakresu liczb; Mogę po prostu powiedzieć „to kosztuje od 10 do 15 dolarów”. Ale hej, jeśli chcesz użyć en myślnika w Dokumentach Google, możesz teraz wpisać „to kosztuje 10-15 USD”. Znokautuj się.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?