Skip to content

Dokumenty Google pomogą Ci uporządkować długie dokumenty

22 de marzec de 2023
Google Docs logo

Logo Dokumentów Google

Być może jedną z bardziej irytujących części pisania dokumentu, zwłaszcza jeśli jest długi (jak esej), jest indeksowanie wszystkiego, co napisałeś, jako spis treści. Na szczęście Dokumenty Google znacznie to ułatwiają.

Najnowsza aktualizacja Dokumentów Google dodaje kilka dodatkowych funkcji dla spisów treści. Jeśli masz niezbędne nagłówki i podtytuły, Dokumenty mogą już przygotować spis treści, ale sekcję można teraz łatwiej dostosować. Za pomocą kilku kliknięć możesz teraz zmieniać i dodawać rzeczy, takie jak numery stron i styl linii odniesienia kart, a także wcinać nagłówki na podstawie poziomu. Jeśli nie chcesz zbytnio dostosowywać, możesz także wybrać jeden z trzech różnych domyślnych stylów.


Google

Jeśli używasz zwykłych tabel, możesz również docenić zmiany wprowadzane na stronie właściwości tabeli. Nie dodaje żadnych nowych funkcji, ale organizuje wszystkie opcje dostosowywania tabeli na jednej stronie, dzięki czemu tabela wygląda dokładnie tak, jak chcesz.

Wszystkie te zmiany zostaną wprowadzone dla wszystkich użytkowników Dokumentów w ciągu najbliższych dwóch tygodni, więc koniecznie je sprawdź.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?