Skip to content

Dostosuj pasek menu OS X za pomocą Butlera

7 de sierpień de 2021
image31

Jedną z moich natychmiastowych myśli, gdy pierwszy raz używałem komputera Mac, było: Jak dodać ikony do górnego menu? Po pewnym kopaniu znalazłem świetną aplikację, która pozwala nie tylko dodawać ikony do paska menu, ale także przypisywać skróty klawiszowe, a nawet uruchamiać skrypty.

Na przykład możesz dodać inteligentne menu, które wyświetla listę uruchomionych aplikacji, co jest kolejną naprawdę przydatną funkcją dla ostatnich konwersji.

Ekran konfiguracji Butlera umożliwia przypisanie nowych pozycji do różnych sekcji. Zwróć uwagę, że pole wyszukiwania Google jest zaznaczone, a domyślnym skrótem jest ctrl+opt+G, aby skoncentrować pole wyszukiwania. Jest zbyt wiele, aby pokazać ci wszystko, ale czytaj dalej, aby poznać moje ulubione funkcje.

1628323225 305 Dostosuj pasek menu OS X za pomoca Butlera

Przypisywanie klawiszy skrótu do przedmiotów

Możesz dodać klawisz skrótu do elementu, zaznaczając go, a następnie wybierając kartę Wyzwalacze po prawej stronie. Na przykład zdecydowałem się przypisać skrót klawiszowy do elementu iTunes Start/Stop.

1628323225 207 Dostosuj pasek menu OS X za pomoca Butlera

Automatyzacja naciśnięć klawiszy

Automatyzacja typowych zadań to jedna z moich ulubionych rozrywek, a Butler nie ociąga się z pomaganiem w jej realizacji. Postanowiłem zautomatyzować zadanie wypełniania pól komentarzy na blogach WordPress.


Najpierw dodałem element Naciśnięcia klawiszy do sekcji Ukryte i przypisałem skrót klawiszowy opt + cmd + N, chociaż możesz przypisać dowolny klawisz skrótu.

1628323225 492 Dostosuj pasek menu OS X za pomoca Butlera

Teraz bardzo fajna funkcja.. upewnij się, że karta Klawisze jest wybrana po prawej stronie, a następnie możesz zacząć pisać naciśnięcia klawiszy, które chcesz zautomatyzować. W tym przypadku wpisałem:

Geek
[email protected]
https://www.howtogeek.com

1628323225 328 Dostosuj pasek menu OS X za pomoca Butlera

Teraz, jeśli kliknę pole Nazwa i nacisnę skrót cmd + opt + N, który przypisałem …

1628323225 586 Dostosuj pasek menu OS X za pomoca Butlera

I oto jesteśmy, automatyzacja! Ta aplikacja jest teraz obowiązkowa w moim zestawie narzędzi.

Pobierz Butlera z ManyTricks.com

Czy ten post był pomocny?