Skip to content

Dowiedz się, które linki użytkownicy klikają na stronę dzięki Google Analytics

22 de lipiec de 2021
siteoverlay

Uwaga: ten artykuł dotyczy poprzedniej wersji Analytics

Często będziesz się zastanawiać, czy Twoje zmiany nawigacyjne spowodowały, że użytkownicy częściej klikają linki. Możesz dodać powiązane linki na dole strony lub umieścić link w samym środku treści. Pomocne jest również ustalenie, jakie linki użytkownik klika na stronach kategorii.

Na szczęście Google Analytics zapewnia łatwy, wizualny sposób na zrobienie tego. Najpierw wybierz zakres czasowy za pomocą kalendarza w lewym dolnym rogu. Następnie przejdź do Optymalizacja treści Analiza nawigacji Nakładka witryny:

Zobaczysz widok swojej strony w oknie. Powinieneś zauważyć pasek adresu, ponieważ możemy wpisać dowolny adres URL Twojej witryny i wyświetlić stronę w trybie nakładki. Możesz także klikać linki w swojej witrynie, wyświetlając każdy z nich w trybie nakładki.

1626931007 240 Dowiedz sie ktore linki uzytkownicy klikaja na strone dzieki Google

Zdecydowałem się kliknąć kategorię VMware, aby zobaczyć, jak dobrze sobie radzi. Moje artykuły na temat VMware nadal są jednymi z najpopularniejszych na mojej stronie, mimo że nie ma ich aż tak dużo. Patrząc na wykresy, widzę mały wykres słupkowy, który mówi mi, jak dobrze poradził sobie każdy link:

1626931007 377 Dowiedz sie ktore linki uzytkownicy klikaja na strone dzieki Google

Możesz także kliknąć dowolny z tych nakładek, aby zobaczyć więcej szczegółów na temat liczby osób, które kliknęły link. W tym przypadku zaktualizowałem mój oryginalny artykuł o narzędziach vmware o link do zaktualizowanego przewodnika dla nowszej wersji vmware. Zastanawiałem się, czy ten link pomógł odwiedzającym trafić we właściwe miejsce.

1626931007 982 Dowiedz sie ktore linki uzytkownicy klikaja na strone dzieki Google


Klikając na wykres, rozwija się on, aby pokazać, że w ostatnim tygodniu 202 osoby przeszły do ​​zaktualizowanego przewodnika. Cieszę się, że ludzie trafiają we właściwe miejsce… Nie chcę zdradzać starych informacji!

Czy ten post był pomocny?