Skip to content

Edytor grafiki Paint.NET otrzymuje ważną aktualizację

29 de listopad de 2022
Paint net 2

Logo Paint.NET

Paint.net zaczął jako zamiennik Microsoft Paint napisany w środowisku .NET i od tego czasu stał się wszechstronnym, potężnym edytorem graficznym. Teraz wraz z wersją 5.0 wchodzi w kolejny rozdział.

Pierwsza wersja testowa programu Paint.NET 5.0 jest już dostępna i zawiera kilka ulepszeń i dodatków, dzięki którym program jest potężniejszy niż wcześniej. Niektóre dodatki obejmują czułość nacisku, która pomaga rysować naturalnie wyglądające pociągnięcia, jeśli masz kompatybilny tablet lub urządzenie do rysowania, a większość dostosowań i efektów w programie jest teraz przyspieszana przez GPU, co skutkuje lepszą wydajnością.

Inne dodatki obejmują nowe efekty, nowe korekty i nowe efekty, w tym nowy efekt bokeh. Oczywiście jest to pierwsza wersja alfa, więc prawdopodobnie zobaczymy wiele nowych dodatków i ulepszeń, gdy aktualizacja zbliża się do stabilnego etapu. Jednak nawet ta wstępna lista zmian i ulepszeń jest dość obszerna, więc przeczytaj cały oryginalny post, jeśli chcesz to wypróbować.

Jeśli chcesz wypróbować tę wersję alfa, upewnij się, że używasz 64-bitowego systemu Windows 10 lub Windows 11 — wersja 5.0 całkowicie usuwa obsługę systemów Windows 7 i Windows 8.1, a także obsługę 32-bitowego systemu Windows.

źródło: paint.net

Czy ten post był pomocny?