Skip to content

Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomocą programu Windows Live Movie Maker

6 de sierpień de 2021
WindowsLiveEssentialsIntall1

Czy kiedykolwiek chciałeś wziąć program telewizyjny nagrany w Media Center i usunąć reklamy lub zapisać klipy ulubionych scen? Dzisiaj przyjrzymy się edycji plików WTV i DVR-MS za pomocą programu Windows Live Movie Maker.

Pobierz i zainstaluj Windows Live Movie Maker. Link do pobrania znajduje się na końcu artykułu. WLMM jest częścią Windows Live Essentials, ale możesz zainstalować tylko te aplikacje, które chcesz.

Warto również odznaczyć wszelkie niechciane ustawienia, takie jak ustawienia Bing jako domyślnego dostawcy wyszukiwania lub MSN jako strony głównej przeglądarki.

Odznacz najważniejsze informacje na żywo

Dodaj nagrany plik telewizyjny do WLMM, klikając Dodaj filmy i zdjęcia lub przeciągając go i upuszczając na scenorys.

1628232269 383 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Zobaczysz swój film wideo w oknie podglądu po lewej stronie oraz w scenorysie. Dostosuj suwak Skala czasu powiększenia w prawym dolnym rogu, aby zmienić poziom szczegółowości wyświetlany w scenorysie. Możesz zacząć pomniejszać i powiększać, aby uzyskać bardziej szczegółowe zmiany.

1628232269 96 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Usuwanie reklam lub niechcianych sekcji


Uwaga: Zmiany i edycje dokonane w programie Windows Live Movie Maker nie zmieniają ani nie wpływają na oryginalny plik wideo.

Aby to osiągnąć, wykonamy cięcia lub „podziały” oraz początek i koniec sekcji, którą chcemy usunąć, a następnie usuniemy tę sekcję z naszego projektu.

Kliknij i przeciągnij suwak wzdłuż serii ujęć, aby przewinąć wideo. Gdy dojdziesz do końca wiersza w scenorysie, przeciągnij suwak w dół na początek następnego wiersza. Uważamy, że najłatwiej i najdokładniej jest zbliżyć się do końca przerwy reklamowej, a następnie użyć przycisku Odtwórz oraz przycisków Poprzednia klatka i Następna klatka pod oknem podglądu, aby precyzyjnie dostosować punkt cięcia.

1628232270 286 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Gdy znajdziesz właściwe miejsce do wykonania pierwszego cięcia, kliknij przycisk podziału na karcie Edytuj na wstążce.

1628232270 668 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Zobaczysz swój film „podzielony” na dwie sekcje.

1628232270 825 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Teraz powtórz proces przewijania scenorysu, aby znaleźć koniec sekcji, którą chcesz wyciąć. Kiedy jesteś we właściwym miejscu, ponownie kliknij przycisk Podziel.

1628232270 632 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Teraz usuniemy tę sekcję, zaznaczając ją i naciskając klawisz Delete, wybierając Usuń na karcie Strona główna lub klikając prawym przyciskiem myszy sekcję i wybierając Usuń.

1628232270 521 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Narzędzie wykończenia


To narzędzie pozwala wybrać część wideo do zachowania, jednocześnie przycinając resztę.

1628232270 694 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Kliknij i przeciągnij suwaki w oknach podglądu, aby wybrać obszar, który chcesz zachować. Obszar poza suwakami zostanie przycięty. Obszar wewnątrz to sekcja, która jest przechowywana w filmie. Możesz również dostosować punkty początkowe i końcowe ręcznie na wstążce.

1628232271 479 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Usuń wszelkie dodatkowe klipy, których nie chcesz w ostatecznym wyniku.

1628232271 763 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Można to również osiągnąć za pomocą przycisków Ustaw punkt początkowy i Ustaw punkt końcowy. Kliknięcie Ustaw punkt początkowy usunie wszystko przed punktem początkowym.

1628232271 125 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Ustawienie punktu końcowego wyeliminuje wszystko po punkcie końcowym.

1628232271 754 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Pozostaje ci tylko ten klip, który chcesz zachować.

1628232271 892 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Prześlij swoje wideo


Wybierz ikonę w lewym górnym rogu, a następnie wybierz Zapisz film. Wszystkie te ustawienia spowodują wyświetlenie filmu jako pliku WMV, ale rozmiar i jakość pliku będą się różnić w zależności od ustawienia. Opcja Nagraj na DVD również wyprowadza plik WMV, ale następnie otwiera program Windows DVD Maker i wyświetla monit o utworzenie i nagranie dysku DVD.

1628232271 515 Edytuj nagrania telewizyjne w programie Media Center za pomoca programu

Wniosek

WLMM to jedna z niewielu aplikacji, które mogą edytować pliki WTV i jako jedyna, o której wiemy, że jest bezpłatna. Powinniśmy zauważyć, że tylko pliki WTV i DVR-MS pojawią się w bibliotece Nagranych programów telewizyjnych w Media Center, więc jeśli chcesz wyświetlić plik wyjściowy WMV w WMC, musisz dodać go do biblioteki wideo lub filmów.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o programie Windows Live Movie Maker? Zapoznaj się z artykułem o tym, jak zamienić zdjęcia i domowe filmy w filmy za pomocą programu Windows Live Movie Maker. Chcesz dodać filmy z lokalizacji sieciowej? WLMM nie zezwala na to domyślnie, ale możesz sprawdzić, jak dodać obsługę sieci do programu Windows Live Move Maker.

Pobierz Windows Live

Czy ten post był pomocny?