Skip to content

Ekskluzywny wygląd wewnątrz Vreela — w tym wywiad z założycielem firmy Vreel

31 de lipiec de 2021
logo

Dla tych z Was, którzy wciąż opłakują stronę z filmami o stratach Stage6, masz szczęście, ponieważ Vreel.net już wkrótce! Vreel jest zasadniczo witryną zastępującą Stage6. Dawniej nazywana DivXIT.net (co zaskakująco nadal wskazuje na Vreela) i zyskanie dużego ruchu; DivX inc. wydał nakaz zaprzestania działalności przeciwko witrynie za naruszenie praw autorskich. Następnie personel zarejestrował nazwę domeny w celu uzyskania bezpłatnej licencji od DivX.

Vreel otrzymał licencję od DivX na używanie ich kodeka, co pozwala na kilka bardzo fajnych opcji odtwarzacza internetowego. Byłem wtajemniczony, aby przejrzeć i przetestować ich zamkniętą wersję beta. Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem! Wspaniałe rzeczy przychodzą z tej witryny wideo.

Oto kilka zrzutów ekranu witryny. Myślę, że projekt jest bardzo gładki i zapewnia naprawdę komfort podczas spędzania czasu i oglądania filmów. To jest ujęcie kategorii wideo i panelu sterowania użytkownika. Kontynuując tradycję Stage 6, istnieje również kategoria poświęcona anime wraz z sekcją kultury japońskiej.

1627734710 87 Ekskluzywny wyglad wewnatrz Vreela — w tym wywiad z zalozycielem1627734710 935 Ekskluzywny wyglad wewnatrz Vreela — w tym wywiad z zalozycielem

Aby korzystać z witryny, musisz zainstalować Odtwarzacz internetowy DivX który działa bezproblemowo ze wszystkimi filmami, które do tej pory obejrzałem. Uwielbiam funkcję trybu okienkowego, która pozwala wyskoczyć wideo i umieścić je w dowolnym miejscu na pulpicie.

Tryb okna odtwarzacza internetowego DivX

Miałem okazję przeprowadzić wywiad z założycielem Vreel, Eoinem. Oto kilka najważniejszych punktów wywiadu.


Mysticgeek: Jaka jest Twoja wizja Vreela? Jak widzisz to teraz i co masz nadzieję osiągnąć w przyszłych latach?

Eoin: Vreel jest teraz w powijakach – jest tak wiele do zrobienia, a nasi programiści pracują niezwykle ciężko, aby wszystko działało tak szybko, jak to możliwe. Zamknięte beta testy naprawdę otworzyły nam oczy na skalę Vreela – obecny start sprawia, że ​​oszacowanie naszego wzrostu w ciągu najbliższych kilku miesięcy jest dosłownie niemożliwe. Gdybyś zapytał mnie w maju, ilu odwiedzających spodziewam się za rok, powiedziałbym, że 10 000 dziennie – obecnie przełamujemy tę liczbę i wygląda na to, że w ciągu najbliższych kilku tygodni podwoimy ją.

Mysticgeek: Czy możesz nam krótko wyjaśnić „kontrowersje” wokół Stage6 z DivX i co Vreel będzie miał do zaoferowania teraz, gdy masz z nimi oficjalną umowę?

Eoina: Szczerze mówiąc, jeśli chodzi o DivX i zamknięcie Stage6, mam tyle informacji, co każdy inny. Był tam jednego dnia, a następnego już go nie było. Nigdy nie podano żadnego konkretnego powodu, poza stwierdzeniem, że platforma stage6 była „bardzo droga w utrzymaniu” – DivX również stanęło w obliczu potencjalnego pozwu ze strony UMG w momencie zamknięcia. Krążą również pogłoski, że Live Universe złożył ofertę zakupu DivX – ofertę, którą szybko odrzucili.

Powinienem wyjaśnić, że Vreel NIE ma ŻADNEJ komercyjnej własności odtwarzacza DivX i kodeka — są one własnością DivX i samego DivX. DivX dał nam pozwolenie na używanie ich kodeka i odtwarzacza internetowego w środowisku wideo Vreel – co pozwoliło nam stworzyć realną platformę wideo High Definition, jednocześnie uwzględniając nasze własne funkcje wokół tej podstawowej podstawy.

Mysticgeek: Wiem, że wiele osób nie może się doczekać, aby ta strona była dostępna publicznie. Czy możesz nam oszacować, co będzie?


Eoina: Możesz to powtórzyć – w tej chwili naprawiamy wiele błędów znalezionych podczas zamkniętej bety – obecnie największymi są problemy z proporcjami obrazu (problemy z plikami, które nie zostały przesłane w 4:3 lub 16:9) oraz spowolnienie w konwersja – chcemy, aby te problemy zostały rozwiązane przed wydaniem otwartej bety. Jak na pewno się zgodzicie, naszym pierwszym wrażeniem będzie wszystko – i wiem, że osobiście wolałbym raczej spóźniony niż na wpół sprawny portal.

Niezależnie od tego postęp jest teraz fantastyczny – powinniśmy przyjrzeć się tym problemom, które zostaną wyeliminowane w ciągu najbliższych kilku dni, a także wielu nowym funkcjom testowanym w tym okresie.

Przeprowadzimy otwarte testy beta, gdy te główne problemy zostaną rozwiązane – ale do tego czasu będziemy codziennie przyjmować użytkowników do naszej zamkniętej wersji beta.

* Przeczytaj wywiad w całości tutaj *

Na koniec fajne krótkie promo wideo dla Vreel.net stworzone przez jednego z obecnych członków forum.

Czy ten post był pomocny?