Skip to content

Eksplorator plików systemu Windows 11 wreszcie ma karty

19 de październik de 2022
Windows 11 tabs

Karty w Eksploratorze plików systemu Windows 11

Microsoft od lat pracuje nad zakładkami w Eksploratorze plików systemu Windows, ale firma nigdy w pełni nie wdrożyła tej funkcji. Wreszcie, w końcu wszyscy (w systemie Windows 11) otrzymują karty w Eksploratorze plików.

Microsoft wypuścił aktualizację Windows 11 22H2 w zeszłym miesiącu, która była pełna nowych funkcji, ale karty w Eksploratorze plików i kilka innych funkcji zostały opóźnione na później. Firma potwierdziła, że ​​funkcja jest teraz wdrażana w systemie Windows 11 i będzie w pełni dostępna wraz z aktualizacją zabezpieczeń z listopada 2022 r. Ta funkcja działa tak, jak można się spodziewać po użyciu kart przeglądarki – każde okno Eksploratora plików może teraz mieć wiele kart wskazywanych na różne foldery.

Komputery Mac oferowały zakładki w menedżerze plików (Finder) od 2013 roku, wraz z wydaniem Mac OS X 10.9 Mavericks, a wiele dystrybucji Linuksa dla komputerów stacjonarnych i menedżerów plików innych firm zawierało zakładki na długo przed tym. Pierwsza próba dodania podobnej funkcji do Eksploratora plików miała miejsce w 2017 r., Kiedy Microsoft eksperymentował z funkcją o nazwie Zestawy, która umożliwiała grupowanie różnych aplikacji (lub wielu okien z tej samej aplikacji) w jednym oknie z kartami. Funkcja zestawów została odłożona na półkę w 2019 r., po tym, jak Microsoft podobno otrzymał mieszane opinie i napotkał problemy techniczne z uruchomieniem jej z aplikacjami pakietu Office.

Wspaniale jest zobaczyć, jak karty w końcu pojawiają się w Eksploratorze plików, chociaż w tym momencie system Windows z pewnością spóźnia się na imprezę.

Źródło: Blog Windows

Czy ten post był pomocny?