Skip to content

Facebook śledzi lokalizację Twojego telefonu, oto jak przejrzeć swoją historię

3 de sierpień de 2021
facebook location history

Aplikacje mobilne Facebooka stale śledzą Twoją lokalizację, chyba że wyłączysz tę funkcję. Możesz też zobaczyć to śledzenie na własne oczy.

Po prostu udaj się do facebook.com/location_history/view i zobaczysz listę wszystkich odwiedzonych miejsc wraz z mapą, jak pokazano powyżej. Istnieje duża szansa, że ​​nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo udostępniasz swoją historię lokalizacji, ponieważ mało kto to robi. Przeglądanie takich map dobrze przypomina, jak uważnie jesteś obserwowany.

Może to być również dobrą motywacją do całkowitego wyłączenia udostępniania lokalizacji. Możesz to zrobić na swoim urządzeniu mobilnym, wybierając Ustawienia> Ustawienia konta> Lokalizacja w aplikacji Facebook. Co więcej: odinstaluj aplikację Facebook i po prostu użyj strony mobilnej. To w zasadzie to samo doświadczenie, ale bez udostępniania Facebookowi takich rzeczy, jak usługi lokalizacyjne telefonu. Ogranicza też powiadomienia, co jest ogromnym plusem.

1627971889 821 Facebook sledzi lokalizacje Twojego telefonu oto jak przejrzec swoja historie

Tylko nie myśl, że Facebook jest jedyną firmą, która jest tutaj przerażająca. Mapy Google śledzą również każdy Twój ruch i możesz zobacz całą swoją historię tutaj.

Czy ten post był pomocny?