Skip to content

Facebook ukradł najlepszą funkcję Twittera i nikt nie został zauważony

28 de lipiec de 2021
facebook 130 characters featured

To najsłynniejsza liczba w internecie: 140. Tyle znaków możesz użyć w tweecie i jest tak samo kluczowa dla marki Twittera jak #hashtagi, popularne tematy i ignorowanie ofiar nękania.

Można argumentować, że 140 znaków jest Twitter i Facebook właśnie to ukradły. Nie bezpośrednio, ale kradną ideę tej liczby, zachęcając użytkowników do utrzymywania postów do 130 znaków. A większość ludzi nawet tego nie zauważyła.

Nowe 130-znakowe posty na Facebooku

Możesz teraz publikować na Facebooku komunikaty o stanie z dużym tekstem i kolorowym tłem. Twoja oś czasu jest już zaśmiecona tymi rzeczami, a jeśli je opublikowałeś, istnieje duża szansa, że ​​ma więcej polubień niż zwykle.

Ale te posty muszą być krótkie. Zespół crackerów Internet Scientists tutaj w How-To Geek postanowił dowiedzieć się, jak długie mogą być te posty. Oto nasze ustalenia w formie GIF:

To nie jest dokładny klon Twittera: w rogu nie ma paska odliczania i nadal możesz publikować rzeczy powyżej 130 znaków, jeśli chcesz.

1627454480 571 Facebook ukradl najlepsza funkcje Twittera i nikt nie zostal zauwazony


Ale nadaj swojemu postowi na Facebooku kolorowe tło, a więcej osób zauważy to, przewijając swoje osie czasu, co sprawi, że będą bardziej skłonni do przeczytania rzeczy i naciśnięcia przycisku „Lubię to”. Daje to bardzo potrzebne uderzenie dopaminy, rodzaj pozytywnej afirmacji, która jest połową powodu, dla którego ktokolwiek wstaje.

Więc tak: Facebook używa kolorowego tła, aby zachęcić użytkowników do utrzymywania krótkich postów. Chcą być trochę bardziej jak Twitter.

nie potrafię wyjaśnić Czemu Facebook to robi: to jak przyniesienie pistoletu Nerf na bitwę pancerną. Mają jottabajty informacji o tym, jak użytkownicy wchodzą ze sobą w interakcje, a ja mam kilka zrzutów ekranu i animowany GIF.

To powiedziawszy, wydaje się, że Facebook wprowadza zmiany tylko wtedy, gdy uważają, że zachęci to użytkowników do spędzania więcej czasu na Facebooku. Domyślam się: krótsze posty sprawiają, że ludzie się przewijają. Przewiń więcej, a istnieje większa szansa, że ​​znajdziesz coś, co Ci się spodoba. Znajdź to, co lubisz, a będziesz częściej spędzać czas na stronie, klikając reklamy i w inny sposób pomagając Facebookowi pozostać ciągle rozwijającym się ekosystemem medialnym dominującym molochem, którym zawsze aspiruje.

Zwięzłość jest duszą dowcipu

Twitter bardzo się zmienił na przestrzeni lat, ale limit 140 znaków pozostaje taki sam. I nie bez powodu: utrzymywanie krótkich postów jest główną rzeczą, która oddziela Twittera od innych sieci społecznościowych. Podczas gdy twój wujek może wypowiadać wszystko, co chce na Facebooku, użytkownicy Twittera są zmuszeni do mówienia krótko. Jasne, zrzuty ekranu edytorów tekstu i wątków to obejście, ale w większości Twitter dotyczy krótkich postów.

Dzięki temu stosunkowo łatwo jest nadrobić popołudniowe tweety, zakładając, że nie obserwujesz zbyt wielu osób. A ograniczenia artystyczne 140 postaci zmuszają ludzi do kreatywności. Ludzie dopracowują swoje myśli, usuwając niepotrzebne słowa, aż wszystko będzie pasować, co czasami skutkuje magią.


Zwięzłość to dusza dowcipu, a 140 znaków wydaje się być blisko słodkiego miejsca, przynajmniej jeśli chodzi o posty online. Facebook po tylu latach najwyraźniej dochodzi do tego samego wniosku – tylko z dziesięcioma postaciami mniej.

Dlaczego 130? Nie wiem Może ich badania pokazują, że to lepsza liczba; może chcieli uniknąć zbytniego kopiowania Twittera. Niezależnie od przyczyny, pokazuje, że Facebook widzi wartość w podstawowym produkcie Twittera: zwięzłe posty określone przez arbitralne ograniczenie. I udało im się skopiować tę funkcję w oczach opinii publicznej, czego wielu ludzi nawet nie zauważyło.

Ostatnio pojawiło się wiele nagłówków na temat pomysłów „pożyczania” Facebooka od Snapchata: na przykład dodali klon Stories do Facebook Messenger po dodaniu Stories do Instagrama. Ale Facebook nie tylko pożycza od Snapchata.

Czy ten post był pomocny?