Skip to content

Facebook wreszcie ma chronologiczny kanał… Sortuj

21 de lipiec de 2022
Facebook Feeds

Obraz strony kanałów Facebook

Facebook był jedną z pierwszych platform mediów społecznościowych, która przyjęła uporządkowaną algorytmicznie oś czasu, ku przerażeniu każdego, kto chce wiedzieć w czasie rzeczywistym wszystko, co robią ich przyjaciele i rodzina. Facebook przywraca teraz kanał chronologiczny… w pewnym sensie.

Facebook zaczyna wprowadzać nową kartę „Źródła” w aplikacjach mobilnych, znajdującą się u dołu ekranu na iPhonie i na górze ekranu na Androidzie. Kanały to czysto chronologiczna lista ostatnich postów, więc najnowsze posty zawsze pojawiają się na górze i nie ma żadnych elementów „Sugerowanych dla Ciebie”. Normalna strona początkowa w aplikacji Facebook zostanie zmieniona na „Strona główna”, aby odróżnić ją od kanałów.

Jednak podczas gdy inne platformy, takie jak Instagram Twitter, mają prosty przełącznik dla trybów chronologicznych i algorytmicznych, Facebook radzi sobie z tym inaczej. Meta (firma będąca właścicielem Facebooka) powiedziała w poście na blogu: „Wprowadzamy Kanały, nową kartę, która umożliwia łatwe przeglądanie najnowszych postów od znajomych, stron i grup. Możesz wybrać listę ulubionych znajomych i stron, na których najbardziej Ci zależy, a także filtrować ich zawartość w tej nowej karcie”.

To trochę dziwne, że musisz ręcznie dodawać osoby i strony do strony Kanały, aby zobaczyć ich posty w kolejności, ale dzięki temu Kanały są bardziej filtrowane (i mniej hałaśliwe) — trochę jak listy na Twitterze. Tak czy inaczej, w ciągu ostatnich kilku lat nieustannie proszono o opcję przywracania kanałów algorytmicznych, a Facebook jest teraz zobowiązujący.

Źródło: Facebook

Czy ten post był pomocny?