Skip to content

Filtruj treści internetowe w Firefoksie za pomocą ProCon Latte

21 de lipiec de 2021
procon01 1024x784 1

Szukasz sposobu na filtrowanie treści internetowych w Firefoksie, aby Twoja rodzina nie była narażona na mniej niż pożądane treści w Internecie? Teraz możesz dzięki rozszerzeniu ProCon Latte dla przeglądarki Firefox.

Uwaga: jeśli używasz przeglądarki Firefox 3.5, upewnij się, że zainstalowałeś wersję 1.7.9.6 (link podany na dole artykułu).

Konfiguracja i opcje

Po pobraniu i zainstalowaniu rozszerzenia najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest dostosowanie opcji ProCon Latte do potrzeb Ciebie i Twojej rodziny.

Tutaj możesz zobaczyć Ustawienia ogólne. Możesz zapobiec wyłączeniu lub odinstalowaniu rozszerzenia, zablokować ustawienia „about:config”, włączyć opcje prawego przycisku myszy i ustawić hasło, aby chronić swoje ustawienia (bardzo dobra funkcja!).

W obszarze Filtr główny możesz edytować listę Filtra materiałów jawnych, wybrać, czy zezwolić na ładowanie strony internetowej przed lub po filtrowaniu, blokować cały ruch, zarządzać komunikatami ostrzegawczymi, przekierowywać zablokowane strony i wybrać żądany poziom kontroli domeny używać.

1626889659 977 Filtruj tresci internetowe w Firefoksie za pomoca ProCon Latte


Oto krótkie spojrzenie na okno edycji listy Filtrów materiałów jawnych… Możesz filtrować na podstawie słów kluczowych i słów kluczowych w adresach witryn internetowych (bardzo dobrze!). Zauważ, że możesz także importować i eksportować listy! Zaciemniliśmy listę słów i opisów, ponieważ są one dość wulgarne i nieprzyjazne dla geeków.

Uwaga: najprawdopodobniej będziesz chciał dodać dodatkowe słowa kluczowe do tych list, importując listę słów kluczowych.

1626889659 433 Filtruj tresci internetowe w Firefoksie za pomoca ProCon Latte

Możesz także utworzyć białą listę witryn i domen, jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad tym, co jest dostępne w Firefoksie.

1626889659 336 Filtruj tresci internetowe w Firefoksie za pomoca ProCon Latte

W obszarze Filtr wulgaryzmów możesz określić słowo (lub słowa), którym wulgaryzmy mają zostać zastąpione w przypadku napotkania ich na stronie internetowej. Zwróć uwagę, że słowa na liście wulgaryzmów również mogą być edytowane. Znowu… lista jest zaciemniona z powodu wulgaryzmów.

1626889659 161 Filtruj tresci internetowe w Firefoksie za pomoca ProCon Latte

Próbka ProCon Latte w akcji

W naszym przykładzie postanowiliśmy przeprowadzić szybkie wyszukiwanie za pomocą Google za pomocą wspólnego słowa kluczowego. Jak widać, ProCon Latte natychmiast wychwycił słowo kluczowe i zablokował wyniki wyszukiwania. Wyświetlał również komunikat wyjaśniający, dlaczego wyniki wyszukiwania zostały zablokowane (wspaniale!).

1626889660 102 Filtruj tresci internetowe w Firefoksie za pomoca ProCon Latte

Wspaniałym rozwiązaniem, jeśli natkniesz się na słowo, które chcesz dodać do filtra, jest użycie myszy do podświetlenia słowa, kliknięcie go prawym przyciskiem myszy i wybranie „Filtruj słowo”. Wyświetlony zostanie następujący komunikat w celu potwierdzenia działania.

1626889660 528 Filtruj tresci internetowe w Firefoksie za pomoca ProCon Latte


Jeśli napotkasz adres URL, do którego chcesz zablokować dostęp, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Filtruj adres URL”. Zobaczysz następujący komunikat potwierdzający.

1626889660 367 Filtruj tresci internetowe w Firefoksie za pomoca ProCon Latte

Wniosek

ProCon Latte to wspaniałe rozszerzenie, które może pomóc chronić dzieci i członków rodziny przed narażeniem na bardziej niesmaczne elementy w Internecie. Ciesz się wiedząc, że Twoja rodzina jest lepiej chroniona!

Spinki do mankietów

Pobierz rozszerzenie ProCon Latte (dodatki do Mozilli)

Czy ten post był pomocny?