Skip to content

Firefox Relay teraz oferuje numery telefonów do nagrywarki, aby ograniczyć spam — Recenzja Geek

15 de październik de 2022
180f1315 1024x576 1

Ilustracja przedstawiająca kłódkę otoczoną kursorami myszy.

Usługa Firefox Relay, która umożliwia maskowanie adresu e-mail i ograniczanie spamu, oferuje teraz wirtualne numery telefonów. To prosty, ale skuteczny pomysł; połączenia i SMS-y wysyłane na Twój „fałszywy” numer telefonu są sprawdzane pod kątem spamu (przy użyciu niestandardowych lub automatycznych filtrów) przed przekazaniem ich na Twój telefon.

Dla większości ludzi jest to usługa typu „ustaw i zapomnij” (chociaż pulpit nawigacyjny online zapewnia dodatkową kontrolę). Połączenia przychodzące lub SMS-y, które przechodzą przez kontrolę Firefox Relay, docierają do Twojego telefonu tak samo, jak każda inna rozmowa lub SMS. Ale twój prawdziwy numer nigdy nie zostanie ujawniony.

Firefox Relay zapewnia co miesiąc 50 minut na rozmowy i 75 wiadomości tekstowych. To niewiele, ale wystarczy, aby obsłużyć legalne połączenia ze stron internetowych lub firm. Pamiętaj, że to nie jest usługa komórkowa, to narzędzie, które zmniejsza ilość spamu i zwiększa Twoją prywatność.

Pamiętaj, że Firefox Relay pozwala wybrać tylko jeden fałszywy numer telefonu. Tego numeru nie można zmienić po jego wybraniu.

Ceny za FireFox Relay wydają się całkiem uczciwe — to 5 USD miesięcznie z funkcją maskowania telefonu, chociaż możesz zaoszczędzić 1 USD każdego miesiąca, jeśli wybierzesz plan roczny 48 USD. Ten poziom cenowy obejmuje również Firefox Relay dla poczty e-mail, który umożliwia generowanie fałszywych adresów e-mail i blokowanie spamu.

Źródło: Fundacja Mozilli

Czy ten post był pomocny?