Skip to content

Framework sprzedaje teraz dyski SSD Steam Deck o pojemności 2 TB, bo czemu nie? – Recenzja maniaka

13 de luty de 2023
21702673

Lewe sterowanie Valve Steam Deck

W dziwnym zwrocie akcji Framework (firma zajmująca się naprawianiem laptopów) sprzedaje teraz dyski SSD Steam Deck o pojemności 2 TB. Firma wyjaśnia, że ​​już kupuje dyski od Western Digital, więc doszła do wniosku, że nie ma nic złego w odsprzedaży niektórych dysków SSD M.2 o rozmiarze 2280, które trudno znaleźć w dużej pojemności 2 TB.

Nierzadko zdarza się, że użytkownicy Steam Deck aktualizują pamięć swojej konsoli. W końcu najtańsza konfiguracja Steam Deck wykorzystuje pamięć eMMC, która jest wolniejsza niż dysk SSD. Jedynym problemem jest to, że oryginalne dyski SSD M.2 o rozmiarze 2280 są dość rzadkie i drogie. Niektórzy użytkownicy platformy Steam Deck próbują kupić te dyski w serwisie eBay lub AliExpress i ostatecznie zostają wkręceni.

Ze swojej strony Framework sprzedaje dyski SSD Steam Deck o pojemności 2 TB za 300 USD. To dużo pieniędzy za 2 TB przestrzeni dyskowej, ale to dobra okazja, biorąc pod uwagę rzadkość kształtu i pojemności tego dysku.

Pamiętaj, że dyski te działają również w tabletach i laptopach Microsoft Surface. Konfiguracje o dużej pojemności tych urządzeń Surface kosztują fortunę, więc jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, warto kupić tańszą konfigurację i po prostu rozbudować pamięć masową w domu.

Zakładamy, że te dyski SSD szybko się wyprzedają. Istnieje duże zapotrzebowanie na dyski SSD M.2 o rozmiarze 2280 i naprawdę, Framework twierdzi, że zamówił tylko niewielką partię dysków do tego pierwszego uruchomienia. Sugeruję postępować zgodnie z przewodnikiem iFixit, jeśli zdecydujesz się ulepszyć pamięć swojego Steam Deck.

Źródło: Framework

Czy ten post był pomocny?