Skip to content

Framework teraz sprzedaje odnowione laptopy i karty rozszerzeń — recenzja Geek

15 de październik de 2022
8b55fd4e 1024x576 1

Ramowy laptop rozłożony na stole.

Jeśli przyglądasz się modułowym i naprawialnym laptopom Frameworka, teraz nadszedł czas, aby zrobić krok. Framework właśnie otworzył zamówienia na odnowione laptopy i karty rozszerzeń, co może zaoszczędzić setki na zakupie.

Każdy odnowiony laptop oferowany przez Framework to zwrot od klienta. Framework testuje te laptopy, wymienia uszkodzone komponenty i usuwa kurz i brud. Należy się spodziewać niewielkich skaz kosmetycznych, jak w przypadku każdego odnawianego przedmiotu.

Teraz, żeby było jasne, Framework sprzedaje odnowione zestawy DIY Edition, które zawierają obudowę, wyświetlacz, klawiaturę i procesor Intel Core (11 lub 12 generacji). Nadal musisz kupić pamięć, pamięć masową, moduł Wi-Fi, zasilacz, licencję Windows i modułowe karty rozszerzeń (USB-C, HDMI itp.).

Najtańszym odnowionym laptopem oferowanym przez Framework jest zestaw 11. generacji Intel Core DIY Edition. Kosztuje 600 USD, czyli o 150 USD mniej niż normalnie płacisz za ten przedmiot. Ale sugeruję zakup odnowionej edycji Intel Core 12. generacji, która pozwala zaoszczędzić 200 USD.

Jeśli chodzi o odnowione karty rozszerzeń — cóż, Framework nie sprzedaje ich pojedynczo. Zamiast tego sprzedaje czteropak za 29 USD z dwiema kartami USB-C, jedną kartą USB-A i kartą HDMI. To o 27 USD mniej niż za te nowe komponenty.

Źródło: Framework za pośrednictwem Engadget

Czy ten post był pomocny?