Skip to content

FreeDOS 1.3 przybywa z nowymi funkcjami

25 de luty de 2022
freedos doom

Windows to świetny system operacyjny, ale czasami chcesz przejść do starej szkoły i uzyskać doświadczenie DOS. To jest dokładnie to, co możesz uzyskać dzięki FreeDOS i jego nowej aktualizacji do wersji 1.3.

MS-DOS oficjalnie zakończył się wraz z premierą wersji 6.22 w 1994 roku, ale projekt FreeDOS utrzymał stary system operacyjny przy życiu i przez lata z pełną kompatybilnością z MS-DOS. Po raz pierwszy od sześciu lat FreeDOS otrzymał poważną aktualizację, przenosząc go z wersji 1.2 do 1.3.

Aktualizacja dodaje nowe jądro 2043 i wersję 8086 z obsługą FAT32. Zawiera również wsparcie dla nowego FreeCOM 0.85a.

Jeśli używasz FreeDOS-a na dyskietce, wersja 1.3 wymaga mniej dyskietek, co zawsze jest dobre.

Istnieje wiele innych mniejszych zmian, o których możesz przeczytać w dzienniku zmian. Zespół programistów jest bardzo podekscytowany nowym wydaniem, a zespół wyraził to w poście na blogu:

Jestem bardzo podekscytowany FreeDOS 1.3 – DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za pomoc w tworzeniu tego nowego wydania! Nowy FreeDOS 1.3 odzwierciedla całą ciężką pracę każdego, kto pisał kod, tłumaczył wiadomości, edytował dokumentację, testował nowe wersje, oferował wsparcie i wszystkie inne rzeczy, które wchodzą w skład nowej wersji.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz uruchomić DOS, FreeDOS to fantastyczny sposób, aby to się stało. Niezależnie od tego, czy chcesz zagrać w oldschoolowe gry, czy po prostu chcesz doświadczyć komputera w stylu retro, istnieje wiele powodów, aby bawić się DOSem.

Czy ten post był pomocny?