Skip to content

Gdzie znajduje się klucz aplikacji na standardowej klawiaturze zorientowanej na firmę Microsoft?

29 de lipiec de 2021
where is the apps key located at on a standard microsoft oriented keyboard 00

Skróty klawiaturowe mogą znacznie uprościć nasz przepływ pracy, ale co zrobić, gdy zostaniesz poproszony o użycie skrótu z niejasnym klawiszem, którego nie masz pewności, że znajduje się na klawiaturze? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedź, która pomoże sfrustrowanemu czytelnikowi znaleźć klucz, którego szuka.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Blake Patterson (Flickr).

Pytanie

Czytnik SuperUser Shaun Luttin chce wiedzieć, gdzie znajduje się klucz aplikacji na klawiaturach zorientowanych na Microsoft:

ConEmu ma skrót do zmiany nazwy bieżącej karty. To jest Klawisz aplikacji + R. Nigdy nie widziałem klawisza aplikacji na żadnej klawiaturze. Gdzie to się znajduje?

Gdzie znajduje się klucz aplikacji na klawiaturach zorientowanych na firmę Microsoft?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Ramhound ma dla nas odpowiedź:

W informatyce klawisz menu lub klawisz aplikacji to klawisz znajdujący się na klawiaturach komputerowych zorientowanych na Microsoft Windows, wprowadzony w tym samym czasie co klawisz z logo Windows. Jego symbolem jest zwykle mała ikona przedstawiająca wskaźnik unoszący się nad menu i zwykle znajduje się po prawej stronie klawiatury między prawym klawiszem z logo Windows a prawym klawiszem Control (lub między prawym klawiszem Alt i prawym klawiszem Control ). Podczas gdy klawisz z logo Windows jest obecny na zdecydowanej większości klawiatur przeznaczonych do użytku z systemem operacyjnym Windows, klawisz Menu jest często pomijany ze względu na miejsce, szczególnie na klawiaturach przenośnych i laptopach.

Podstawową funkcją klawisza jest uruchamianie menu kontekstowego za pomocą klawiatury, a nie zwykłego prawego przycisku myszy. Może być używany, gdy prawy przycisk myszy nie jest obecny na myszy.

Niektóre terminale publiczne z systemem Windows nie mają klawisza menu na klawiaturze, aby uniemożliwić użytkownikom kliknięcie prawym przyciskiem myszy; jednak w wielu aplikacjach Windows podobną funkcjonalność można wywołać za pomocą Shift + F10 skrót klawiaturowy, a czasem Ctrl + Shift + F10.

Niektóre laptopy mają funkcję menu na klawiszu Fn (zwykle obsługiwaną przez naciśnięcie Shift + Fn), jednak na ogół wywołuje to funkcje wbudowane w oprogramowanie dostawcy i nie jest to samo, co klucz opisany powyżej. Na przykład podświetlana klawiatura Logitech ma klawisz Fn, w którym zwykle znajduje się klawisz menu, naciśnięcie go razem z klawiszem Print Screen (powyżej strony głównej) powoduje wywołanie funkcji klawisza menu.

Programiści korzystający z Windows API mogą przechwycić ten klucz, szukając komunikatu WM_KEYDOWN z wParam VK_APPS (zdefiniowanym jako 0x5D w winuser.h). Posiada kod klucza 117 (0x75).

1627540280 3 Gdzie znajduje sie klucz aplikacji na standardowej klawiaturze zorientowanej na

Źródło: Wikipedia – klawisz menu

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?