Skip to content

Głośniki Apple HomePod mogą teraz słyszeć domowe alarmy

19 de kwiecień de 2023
apple homepod mini

Apple zwraca obecnie większą uwagę na głośniki HomePod, zwłaszcza po powrocie pełnowymiarowego modelu. Wprowadzana jest dla nich nowa funkcja, która może pomóc Ci wiedzieć, kiedy mają miejsce sytuacje awaryjne: wykrywanie alarmów.

Inteligentne głośniki Apple oficjalnie otrzymują nową funkcję, która będzie nasłuchiwać alarmów pochodzących z czujników dymu lub tlenku węgla i ostrzegać o pożarze domu. Oczywiście do tego potrzebne są rzeczywiste alarmy, ponieważ HomePod nie może samodzielnie wykryć dymu ani tlenku węgla. Ale jeśli nie ma cię w domu, nie usłyszysz ich.

Jeśli je masz, Twój HomePod będzie ich nasłuchiwał i wyśle ​​powiadomienie na Twój telefon, aby poinformować Cię, że coś, najprawdopodobniej pożar, uruchomiło Twój alarm. Stamtąd możesz podjąć własne kroki — albo wrócić do domu, albo, najlepiej, zadzwonić pod numer 911, aby natychmiast sprowadzić strażaków na miejsce.

To tylko jedna z wielu funkcji bezpieczeństwa/awaryjnych, które Apple wprowadziło na swoich urządzeniach. Apple wprowadziło również obsługę dzwonienia pod numer 911 w przypadku wypadku samochodowego na swoich najnowszych urządzeniach Apple Watch i iPhone, a także obsługę wzywania służb ratunkowych przez satelitę, gdy nie ma sygnału komórkowego. W ten sposób firma chce na wiele sposobów zapewnić, że ludzie w jej ekosystemie będą w stanie poradzić sobie z sytuacją awaryjną i zminimalizować straty.

Aktualizacja jest wdrażana na HomePods pierwszej i drugiej generacji, a także na HomePod mini, ale może minąć kilka tygodni, zanim zostanie wprowadzona do twojego.

źródło: The Verge

Czy ten post był pomocny?