Skip to content

Google Chrome automatycznie zmieni skradzione hasła — recenzja Geek

9 de maj de 2022
258f63b9 1024x576 1

Naprawdę powinieneś zmienić swoje hasła po naruszeniu danych. Jednak przeglądanie ustawień witryny w celu zaktualizowania hasła jest często trudniejsze niż powinno. Dlatego najnowsza funkcja Chrome na Androida automatyzuje proces zastępowania hasła.

Jeśli Chrome na Androida wykryje, że używasz złamanego hasła, wyświetli ostrzeżenie i zaproponuje automatyczną zmianę hasła za pomocą Asystenta Google. Proces jest zaskakująco prosty — Chrome otwiera wszystkie odpowiednie linki, aby zmienić hasło i sugeruje bezpieczną zamianę. Możesz również wprowadzić wybrane przez siebie hasło, jeśli wolisz wybrać coś, co zapadnie Ci w pamięć.

JakPolicja AndroidaUwaga, Chrome zaproponuje automatyczną zmianę hasła tylko w wybranych witrynach. Przyjmuję tutaj założenie, ale Google prawdopodobnie musi ręcznie zaprogramować i zweryfikować ten proces dla każdej witryny, ponieważ każda witryna ma unikalny proces zmiany hasła.

Pamiętaj, że możesz ręcznie skanować w poszukiwaniu przejętych haseł w Chrome. Po prostu otwórz Ustawienia i przejdź do Hasła. Aha, i możesz użyć Have I Been Pwned, aby przeskanować naruszenia danych w celu uzyskania informacji.

To narzędzie do automatycznej zmiany hasła jest dostępne wyłącznie w aplikacji Chrome na Androida. Jest powoli udostępniany wszystkim użytkownikom, więc dotarcie do Twojego urządzenia może potrwać kilka dni.

Źródło: Android Police przez Max Weinbach

Czy ten post był pomocny?