Skip to content

Google Chrome ma nowe filtry paska wyszukiwania

7 de grudzień de 2022
Chrome search

obraz filtra historii

Pasek adresu Chrome jest już pełen funkcji, z możliwością wyszukiwania stron, elementów historii, zakładek, danych z rozszerzeń i wielu innych. Google ułatwia teraz filtrowanie wyników za pomocą specjalnych skrótów.

Możesz już przeszukiwać swoje zakładki, karty i historię, wpisując nazwę w pasku adresu, ale są one wyświetlane obok wyników z sieci i innych miejsc. Chrome wprowadza teraz skróty wyszukiwania, aby zawęzić wyniki — jeśli przed wyszukiwaniem wpiszesz @bookmarks, zostaną wyświetlone tylko wyniki zakładek.

Ta sama metoda działa również dla @history do przeszukiwania historii przeglądarki, @tabs do wyszukiwania otwartych kart. Możesz też po prostu wyszukać karty, klikając przycisk strzałki w prawym górnym rogu dowolnego okna Chrome.


Google

Filtry są opracowywane od kilku miesięcy i można je już aktywować za pomocą flagi funkcji, ale Google twierdzi, że są one teraz dostępne dla wszystkich. Jeśli nie chcesz czekać, po prostu otwórzchrome://flags/#organic-repeatable-queries w przeglądarce (wklej link w pasku adresu), ustaw podświetlone menu rozwijane na „Włączone” i ponownie uruchom Chrome, gdy zostaniesz o to poproszony .

Google zaczęło również wdrażać Chrome 108 w zeszłym tygodniu, który dodaje tryb oszczędzania energii, ulepszone emotikony i czcionki oraz więcej funkcji. Chromebooki otrzymują Chrome OS 108, ze wszystkimi aktualizacjami przeglądarki, a także ulepszonymi połączeniami Wi-Fi i folderem na śmieci.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?