Skip to content

Google Chrome pozwoli Ci wyciszyć hałaśliwe karty jednym kliknięciem

28 de styczeń de 2022
Google Chrome logo lede 1024x575 1

Google Chrome ułatwia sprawdzenie, która karta wydaje dźwięki za pomocą małego wskaźnika głośnika, ale wyciszenie karty zawsze wymagało dwóch kliknięć. Teraz Google zamierza to zmienić, ponieważ firma testuje możliwość wyciszenia karty jednym kliknięciem.

Wyciszanie karty jednym kliknięciem jest obecnie dostępne jako flaga w wersji Canary przeglądarki Google Chrome. Ponieważ jest to flaga, musisz ją włączyć ręcznie. Aby to zrobić, wpiszchrome://flagina pasku adresu, a następnie włącz opcję „Kontrola wyciszania dźwięku na karcie: Po włączeniu wskaźniki dźwięku na pasku kart są podwójnie używane jako elementy sterujące wyciszania dźwięku na karcie”.

Po włączeniu, zamiast klikać prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika, a następnie ją wyciszać, możesz po prostu kliknąć ikonę raz, aby wyciszyć kartę.

Nie jest to rodzaj aktualizacji, która zmieni Twoje życie na zawsze, ale jest to miła zmiana, która sprawi, że wyciszenie karty, która nagle zacznie odtwarzać muzykę lub reklamy, będzie nieco szybsze, co zawsze jest cudowne.

Nie jesteśmy pewni, kiedy (lub czy) ta funkcja pojawi się w wydanej wersji Chrome, ale miejmy nadzieję, że wkrótce, ponieważ jest to miła, mała zmiana.

Czy ten post był pomocny?