Skip to content

Google coraz lepiej radzi sobie z odczytywaniem złego pisma ręcznego

21 de grudzień de 2022
google logo on phone 1024x575 1

Logo Google na telefonie.

Jako student farmacji mogę zaświadczyć, że dużą część naszego czasu na zajęciach poświęcamy na naukę rozszyfrowywania złego pisma lekarzy. W końcu od tego zależy zdrowie pacjentów. Technika to także inne możliwe podejście do rozwiązania tego problemu, a teraz Google daje temu szansę.

Google ogłosił podczas corocznego wydarzenia w Indiach, że współpracuje z farmaceutami w celu rozszyfrowania pisma lekarzy i ułatwienia czytania recept za pomocą technologii. W tym celu firma pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli przesłać zdjęcie recepty, a Google zdekoduje je i poda nazwy przepisanych leków, a także ich dawkowanie i instrukcje.

Google wyjaśnia, że ​​„żadna decyzja nie zostanie podjęta wyłącznie na podstawie danych wyjściowych zapewnianych przez tę technologię”. Zamiast tego ma to na celu pomóc farmaceutom, którzy próbują i mają trudności z odczytaniem recept – jeśli mają wątpliwości co do określonych pozycji na recepcie, sztuczna inteligencja Google może pomóc im dokładnie sprawdzić i upewnić się, że rzeczywiście otrzymujesz to, co chcesz przepisał ci lekarz.

Gdy to się stanie, życie twojego farmaceuty powinno się zmienićmałyłatwiejsze, chociaż od czasu do czasu mogą potrzebować wezwać lekarza w celu potrójnego sprawdzenia.

źródło: TechCrunch

Czy ten post był pomocny?