Skip to content

Google Daydream vs. Gear VR: który mobilny zestaw słuchawkowy VR jest lepszy?

5 de sierpień de 2021
IMG 3595

Jeśli chodzi o mobilną VR, jest dwóch głównych konkurentów: Google Daydream View i Samsung Gear VR. Jeśli masz telefon Galaxy, możesz użyć jednego z nich. Więc który jest lepszy? Okazuje się, że to zależy od tego, czego szukasz.

Podstawy: cena i kompatybilność z telefonem

Cena jest prawdopodobnie pierwszą rzeczą, na którą będziesz chciał spojrzeć, próbując dowiedzieć się, który zestaw słuchawkowy wybrać. Właściwie po prostu usuńmy to teraz.

Jeśli tylko patrzysz na sugerowaną cenę detaliczną, Widok Daydream to 99 USD oraz Gear VR to $129. Więc jest 30 dolarów różnicy w cenie. Nie straszne, ale obie jednostki można też znaleźć taniej w miejscach takich jak Amazon – obecnie Widok Daydream kosztuje 80 USD oraz Gear VR to 101 USD. To mniejsza, 20 USD różnicy w cenie, a Gear VR wciąż jest droższy z tych dwóch.

Kolejnym dużym problemem jest kompatybilność z telefonem. Gear VR totylko kompatybilny z telefonami Samsung — w szczególności S9/+, Note 8, S8/+, S7/Edge, Note 5, S6/Edge/Edge+ i A8/+.

Z drugiej strony Daydream jest kompatybilny z szerszą gamą telefonów, więc oczywiście jeśli nie masz urządzenia Samsung, będziesz chciał spojrzeć na Daydream.


Ale ponieważ porównujemy tutaj Daydream i Gear VR, skupimy się tylko na urządzeniach Samsung zgodnych z Daydream. S9/+, S8/+ i Note 8 robią cięcie — ale to wszystko. Jeśli używasz starszego telefonu Galaxy, takiego jak na przykład S7, będziesz chciał skorzystać z Gear VR.

Jeśli jednak używasz telefonu Galaxy z ostatnich 18 miesięcy, masz wybór. I są trzy rzeczy, które naprawdę musisz wziąć pod uwagę: komfort, funkcje i zawartość. Weźmy się za to.

Komfort: jak się czuje przywiązany do twarzy

1628145054 273 Google Daydream vs Gear VR ktory mobilny zestaw sluchawkowy VR

Niektórzy twierdzą, że treść jest najważniejsza i w większości przypadków jesteśmy skłonni się z tym zgodzić. Ale kiedy produkt jest czymś, co przypinasz do twarzy tak długo, jak go używasz, komfort staje się dość ważnym czynnikiem.

Jeśli chodzi o to, oba zestawy słuchawkowe sąpiękny wygodna. Jednak Gear VR ma więcej plastiku, więcej masy i więcej pasków. To tylko większy zestaw słuchawkowy.

Nic dziwnego, że Gear VR to także cięższy zestaw słuchawkowy. Zważyliśmy oba zestawy słuchawkowe w tych samych okolicznościach: bez telefonu, bez osłony ochronnej na Gear VR i bez kontrolerów. Oba zestawy słuchawkowe były w zasadzie gotowe do telefonu.

  • Widok na jawie: 7,7 uncji
  • Sprzęt VR:10,9 uncji

To różnica trzech uncji między tymi dwoma, a nawet nie bierze pod uwagę wagi telefonu. Na przykład Galaxy S9 dodaje kolejne 5,6 uncji do każdego zestawu słuchawkowego. Oznacza to, że Gear VR jest w sam raz na pół kilo przywiązany do twojej twarzy. Jeśli używasz większego telefonu, robi to jeszcze większą różnicę.


Oba zestawy słuchawkowe mają ładną wyściółkę wokół części, która wygładza się wokół twarzy, dzięki czemu oba są całkiem wygodne w noszeniu – ale to może się zmienić, jeśli nosisz okulary. To zdecydowanie coś, na co warto zwrócić uwagę, ponieważ sądużoosób noszących okulary, które powinny mieć dobre doświadczenia z goglami VR.

1628145054 183 Google Daydream vs Gear VR ktory mobilny zestaw sluchawkowy VR1628145054 654 Google Daydream vs Gear VR ktory mobilny zestaw sluchawkowy VR

Po lewej: widok Daydream; Po prawej: Gear VR. Spójrz na te miękkie, gładkie rzeczy.

Dla mnie Daydream był znacznie przyjemniejszym doświadczeniem w okularach. Gear VR zawsze czuł się niezręcznie i jakby wciskał moje oprawki w twarz – zwłaszcza część na nos. Z drugiej strony Daydream wydawał się zapewniać większą przestrzeń między zestawem słuchawkowym a moimi gałkami ocznymi. Przynajmniej tak się to czuło.

Gear VR ma pasek na górze, którego nie ma Daydream, dzięki czemu jest trochę bardziej bezpieczny, gdy go nosisz.

Ale mniejsza powierzchnia, lżejszy i ogólnie bardziej miękkie materiały Daydream View – wszystko na zewnątrz zestawu jest pokryte miękką w dotyku ściereczką – z łatwością sprawia, że ​​jest to wygodniejsze z tych dwóch.

Zwycięzca: Daydream View

Cechy: Który ma więcej dzwonków i gwizdków?

Oba zestawy słuchawkowe przyczepiają się do twarzy i oba są wyposażone w kompatybilne kontrolery. Ale na tym kończą się podobieństwa, przynajmniej jeśli chodzi o funkcje i sprzęt.


Widok Daydream to tak naprawdę tylko zestaw słuchawkowy i kontroler. tynakaz uzycia kontroler z zestawem słuchawkowym — inaczej nie będzie działać.

Z drugiej strony Gear VR ma wszystkie potrzebne elementy sterujące wbudowane w gogle. Jeśli nie chcesz używać kontrolera, nie musisz tego robić — możesz dotykać, stukać, wskazywać i przewijać wszystko za pomocą zestawu słuchawkowego. Posiada przyciski home i back. Ma nawet przycisk na górze, który pozwala dostosować ostrość. Daydream nie ma żadnej z tych rzeczy.

1628145054 975 Google Daydream vs Gear VR ktory mobilny zestaw sluchawkowy VR1628145054 145 Google Daydream vs Gear VR ktory mobilny zestaw sluchawkowy VR

Tak naprawdę nie ma wiele więcej do porównania: oba zestawy słuchawkowe robią to samo i mają te same funkcje. Gear VR po prostu daje Ci więcej sposobów na zrobienie tego. Jeśli zgubisz kontroler Daydream, wiesz co? Masz przerąbane. Ale dzięki Gear VR możesz go używać bez kontrolera — nie jest najlepszy do gier bez kontrolera, ale jeśli chcesz tylko obejrzeć film lub coś, możesz po prostu kręcić za pomocą wbudowanych elementów sterujących .

Mówiąc o kontrolerach, oba pełnią tę samą funkcję i są bardzo podobne, ale jest jedna kluczowa różnica. Kontroler Daydream można ładować (przez połączenie USB typu C), podczas gdy kontroler Gear VR wymaga dwóch baterii AAA.

1628145054 362 Google Daydream vs Gear VR ktory mobilny zestaw sluchawkowy VR

Po lewej: kontroler Daydream; Po prawej: kontroler Gear VR

Jest jeszcze jedna mała wygoda. Daydream View ma mały pasek wewnątrz „wnęki” telefonu, w którym można przechowywać kontroler. Gear VR nie. To miły akcent, który chciałbym jakoś odtworzyć na Gear VR.

1628145054 766 Google Daydream vs Gear VR ktory mobilny zestaw sluchawkowy VR

Co za czyste rozwiązanie do przechowywania.

Jednak jeśli chodzi o to, dodatkowe elementy sterujące zestawu słuchawkowego Gear VR przewyższają widok Daydream w kategorii funkcji.

Zwycięzca: Gear VR

Treść: Zdobądź rzeczy, które są dla Ciebie ważne

Google Daydream vs Gear VR ktory mobilny zestaw sluchawkowy VR

Oto, gdzie oba zestawy słuchawkowenaprawdę zaczynają się od siebie oddzielać. Znaleziono wszystkie aplikacje zgodne z Daydream View w Sklepie Play (co ma sens), ale Gear VR korzysta z Sklep Oculus. A te dwie rzeczy naprawdę nie mogą się bardziej różnić pod względem tego, co znajdziesz.


Nie ma możliwości bezpośredniego porównania wszystkiego w sklepach, ale gdybyśmy mieli to szybko podsumować, oto jest. Sklep Oculus (i, co za tym idzie, Gear VR) jest lepszy do gier. Sklep Play (i widok Daydream) lepiej sprawdza się w przypadku filmów, zdjęć i własnych treści.

Oczywiście są gry na Daydream – w rzeczywistości jest ich wiele. Po prostu nie mają porównania pod względem jakości. Oculus to firma, która wyrobiła sobie markę w grach VR, więc nic dziwnego, że skupia się na Gear VR. Dostępnych jest kilka całkiem wysokiej jakości gier, których nie znajdziesz w Sklepie Play – na przykład Pistolet oraz Pistolet 2, na przykład.

Mówiąc prościej, Daydream to bardziej zabawa, eksploracja i edukacja. Gear VR to bardziej granie. W przypadku tych dwóch jest to prawie tak cięte i suche, jak to tylko możliwe.

Teraz wszystko, co zostało powiedziane, jest jedenolbrzymi rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę w przypadku Gear VR: aplikacje ładowane z boku lub cokolwiek ze Sklepu Playnie będzieT pojawi się w programie uruchamiającym Oculus. Na przykład, jeśli masz już w swojej bibliotece kilka aplikacji kompatybilnych z kartonem, nie będziesz mógł ich łatwo używać w swoim Gear VR. Tam istnieją pewne obejścia, ale nie liczylibyśmy na to jako sposób na uzyskanie dostępu do treści. Obejścia to po prostu: obejścia. Nie zawsze mogą działać.

Warto również zauważyć, że większość naprawdę popularnych aplikacji będzie dostępna na obu platformach — Netflix VR, Plex Vr, Skybox itp. — z jednym dość dużym wyjątkiem: YouTube VR. Ponieważ jest to aplikacja Google, nie znajdziesz jej w Gear VR.


To powiedziawszy, tyMóc użyj wbudowanej przeglądarki, aby oglądać filmy YouTube VR w Internecie. To trochę uciążliwe, ale jest to rozwiązanie, jeśli chcesz tylko od czasu do czasu oglądać filmy YouTube VR.

Nie ma tu wyraźnego zwycięzcy, ponieważ ostatecznie jest to dość subiektywne — zależy to od tego, czego szukasz dla swoich wrażeń z VR. Jeśli to gra, to Gear VR jest prawdopodobnie lepszym wyborem. Jeśli chodzi o wszystko inne, Daydream nie jest złą drogą.

Zwycięzca: remis

Być może widzieliście, że to nadchodzi, ale żaden z tych zestawów słuchawkowych nie jest koniecznie „lepszy” od drugiego — oba są bardzo dobre z różnych powodów. A co ważniejsze, obaj są zabawni. Jeśli szukasz taniego dostępu do VR, tak naprawdę nie możesz się pomylić.

Czy ten post był pomocny?