Skip to content

Google ogłasza tryb incognito Map i więcej kontroli prywatności

21 de lipiec de 2021
img 5d94022e7c346 1024x469 1

Dzisiaj Google ogłasza mnóstwo nowych funkcji prywatności i bezpieczeństwa: tryb incognito w Mapach Google, automatyczne usuwanie historii YouTube, kontrola prywatności głosu w Asystencie Google oraz funkcja Sprawdzanie hasła wbudowana w menedżera haseł Google.

Po pierwsze: Mapy Google wkrótce otrzymają tryb incognito. Google twierdzi, że zacznie być wprowadzane na Androida jeszcze w tym miesiącu, a wkrótce pojawi się obsługa iPhone’a i iPada. Podobnie jak w trybie incognito w YouTube, możesz wyszukiwać lokalizacje w Mapach Google i wyświetlać je bez dodawania tych lokalizacji do historii. Nie będą używane do personalizacji Twojego doświadczenia.

Gdy pojawi się ta funkcja, będziesz mógł kliknąć swoje zdjęcie profilowe, a następnie włączyć tryb incognito. Google nie powiedziało, czy ta funkcja pojawi się w witrynie Mapy Google na komputery, ale zawsze możesz otworzyć Mapy Google w oknie incognito w Chrome na komputer.

Sterowanie automatycznym usuwaniem historii w YouTube.

YouTube jest automatycznie usuwany, funkcja, która jest już dostępna w historii lokalizacji Twojego konta Google i aktywność w internecie i aplikacjach. Po włączeniu go dla swojego Historia YouTube, Google może automatycznie usuwać Twoją historię oglądania i wyszukiwania w YouTube co 3 miesiące lub 18 miesięcy — w zależności od tego, co wybierzesz.

Zyskasz niektóre z zalet personalizacji, ale YouTube nie zbuduje wieloletniej historii Twoich zainteresowań.

Usuwam głosowo to, co powiedziałeś do Asystenta Google.

Asystent Google ma lepsze sterowanie głosowe. Zamiast przekopywać się przez aplikację lub witrynę Google, aby usunąć rzeczy, które powiedziałeś Asystentowi, możesz teraz powiedzieć „Hej Google, usuń ostatnią rzecz, którą ci powiedziałem” lub „Hej Google, usuń wszystko, co powiedziałem w zeszłym tygodniu”.

Google twierdzi, że ta funkcja pojawi się w języku angielskim w przyszłym tygodniu, a dla innych języków w przyszłym miesiącu.

Sprawdzanie hasła w menedżerze haseł Google.

Menedżer haseł Google jest też coraz lepszy. Sprawdzanie hasła pojawia się w internetowym menedżerze haseł Google. Podobnie jak podobne funkcje w menedżerach haseł, takich jak LastPass i 1Password, będzie chciał, abyś wiedział, które hasła są słabe, które zostały ponownie użyte w wielu witrynach internetowych i które zostały wykryte w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych. Wiesz wtedy, które hasła powinieneś zmienić.

Funkcje dotyczące haseł pojawią się w miesiącu świadomości cyberbezpieczeństwa, który najwyraźniej przypada na październik. Ankieta Google/Harris wykazała, że ​​66% Amerykanów ponownie używa tego samego hasła w wielu witrynach, a tylko 12% Amerykanów używa menedżera haseł. Dobrze, że menedżer haseł Google staje się coraz bardziej wydajny.

Google twierdzi również, że funkcja sprawdzania hasła pojawi się w Chrome jeszcze w tym roku. Jeśli którakolwiek z Twoich nazw użytkownika lub haseł została ujawniona w wyniku znanego naruszenia bezpieczeństwa danych, Chrome ostrzeże Cię i zasugeruje zmianę hasła. Innymi słowy, Google buduje swoje rozszerzenie Password Checkup w Chrome.

Czy ten post był pomocny?