Skip to content

Google One VPN pojawia się na iPhonie, ale gdzie jest aplikacja dla systemu Windows? – Recenzja Geek

7 de luty de 2022
a969aaab 1024x576 1

W 2020 r. Google uruchomił bezpłatną usługę VPN dla wszystkich klientów Google One korzystających z planu przechowywania w chmurze 2 TB+. To zabójcza premia, zwłaszcza jeśli (tak jak ja) rzuciłeś się na subskrypcję Google One z najwyższej półki po tym, jak Zdjęcia Google zlikwidowały bezpłatną ofertę nieograniczonej przestrzeni dyskowej. Teraz Google One VPN działa na iPhonie… ale co z Windowsem?

Oferowanie darmowej sieci VPN, która działa tylko na urządzeniach mobilnych (i Chromebookach), w pierwszej kolejności niweczy cel, jakim jest rozdawanie darmowej sieci VPN. Dlaczego miałbym korzystać z Google One VPN na moim telefonie, skoro nie mam innego wyjścia, jak zapłacić za Tunnelbear, ExpressVPN lub inną świetną usługę VPN, która obsługuje komputery PC?

Cóż, jeśli masz Chromebooka, iPhone’a i plan Google One o pojemności 2 TB, to chyba masz szczęście. Chociaż mam wrażenie, że większość osób płacących za tak dużo miejsca w Google One posiada smartfon z Androidem i urządzenie z systemem Windows.

Z drugiej strony wersja Google One VPN na Androida ma kilka nowych funkcji. Nowe ustawienie „bezpieczne rozłączanie” wyłącza dostęp do Internetu, jeśli nagle odłączysz się od usługi VPN, co uniemożliwi stronom internetowym zobaczenie Twojego prawdziwego adresu IP lub lokalizacji. Ponadto użytkownicy Androida mogą teraz zaprogramować wybrane aplikacje, aby ominąć VPN.

Huh, więc nadal nie możesz sfałszować swojej lokalizacji, aby wyglądać, jakbyś był w innym kraju dzięki Google One VPN. Szkoda, słyszałem, że europejski Netflix ma fajne rzeczy.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?