Skip to content

Google Photos Magic Editor naprawi Twoje zdjęcia za pomocą sztucznej inteligencji

11 de maj de 2023
52887682634 e8eb268908 o

Sundar Pichai ogłasza Magic Editor w Zdjęciach Google na Google IO 2023

Zdjęcia Google od dawna pozwalają na edycję zdjęć, często w magiczny sposób, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Gdy Google przechodzi do następnego naturalnego kroku, generatywnej sztucznej inteligencji, Zdjęcia Google są jednym z narzędzi, które w rezultacie zostaną doładowane.

Na Google I/O 2023 firma ogłosiła, że ​​Zdjęcia Google otrzymają nowe „eksperymentalne doświadczenie w edycji” o nazwie Magic Editor, które pozwoli na dokonywanie złożonych edycji zdjęć bez konieczności posiadania doświadczenia w edycji.

Niektóre z rzeczy, do których jest zdolny, to rzeczy, które Google już dobrze sobie radzi, ale będzie jeszcze lepiej z generatywną sztuczną inteligencją. Na przykład może usuwać elementy ze zdjęć, takie jak fotobombowce w tle. Można to już zrobić za pomocą Magic Eraser, ale teraz, zamiast używać tych samych sztuczek AI/ML, których Google używa od dłuższego czasu, generatywna sztuczna inteligencja w stylu stabilnej dyfuzji wypełni puste miejsca.

Pozwala także na inne fajne edycje. Może usuwać rzeczy z siebie, a także zmieniać położenie elementów i obiektów, takich jak osoba, na zdjęciu. Ta generatywna sztuczna inteligencja dołoży wszelkich starań, aby uzupełnić obraz tak, jak chcesz.

Google twierdzi, że ma nadzieję wprowadzić to dla wybranych użytkowników Pixela „jeszcze w tym roku”.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?