Skip to content

Google Pixel Watch doda popularną funkcję Apple Watch

6 de grudzień de 2022
Pixel Watch hero

Zegarek Google Pixel

Apple Watch ma funkcję wykrywania upadku, która może wezwać służby ratunkowe, jeśli wykryje nagły, ciężki upadek. Google zamierza teraz dodać tę samą funkcjonalność do swojego Pixel Watch.

Firma Google potwierdziła dzisiaj kilka funkcji oprogramowania, które są teraz wprowadzane do Pixel Watch, w tym zaktualizowane kafelki pogody i kontaktów oraz profil snu Fitbit, który został potwierdzony w listopadzie. Firma ujawniła również funkcję, która pojawi się w przyszłym roku, mówiąc: „W 2023 roku Pixel Watch będzie wyposażony w funkcję wykrywania upadku, która skontaktuje się ze służbami ratunkowymi, jeśli zegarek wyczuje, że mocno upadłeś i nie reagujesz”.

Wykrywanie upadku zostało po raz pierwszy uwzględnione w zegarku Apple Watch Series 4 i szybko stało się ważnym punktem sprzedaży zegarka. Większość wydarzeń prasowych Apple od tego czasu obejmowała segment przedstawiający ludzi, którzy mogli zginąć (lub przynajmniej odnieść dalsze obrażenia) bez automatycznego połączenia alarmowego, a także był mocno promowany w s. Kilka innych urządzeń fitness i monitorujących ma podobną funkcjonalność, ale nie ma ich na żadnym urządzeniu Fitbit firmy Google ani w Pixel Watch.

Funkcja wykrywania upadku może być nieocenionym dodatkiem do Pixel Watch, gdy już się pojawi. Samsung ma podobną funkcję w serii Galaxy Watch, ale wyniki rzeczywistych testów są mieszane. Może to być również powód, dla którego Samsung nie promował wykrywania upadków tak szeroko, jak Apple.

Czy ten post był pomocny?