Skip to content

Google Wear OS wreszcie zyskuje krytyczną funkcję Apple Watch

6 de styczeń de 2022
android wear os unlock

Google ogłosił, że wprowadza funkcję, która od jakiegoś czasu jest dostępna na Apple Watch i iPhonie. Teraz zegarki Wear OS będą mogły odblokowywać Twoje urządzenie z Androidem i Chromebooka, gdy są w pobliżu, oszczędzając Ci trochę czasu i wysiłku.

Obecnie Google ma to skonfigurowane, aby można było odblokować Chromebooka z telefonu z Androidem, ale teraz firma dodaje ten sam typ crossover do Wear OS. Po uruchomieniu nowej funkcji będziesz mógł szybko odblokować smartfona lub Chromebooka z Androidem na zegarku z Wear OS.

W poście na blogu Google powiedział, co następuje:

Dziś możesz już odblokować Chromebooka telefonem z Androidem, aby szybko rozpocząć pracę. W nadchodzących miesiącach wprowadzimy tę funkcję do sparowanego smartwatcha z Wear OS, dzięki czemu będziesz mógł natychmiast odblokować i uzyskać dostęp do swojego Chromebooka oraz telefonu lub tabletu z Androidem, gdy będziesz w pobliżu.

Brzmi jak cenna aktualizacja dla Wear OS i pójdzie w kierunku Google, tworząc bardziej zdefiniowany ekosystem, w którym współpracują ze sobą urządzenia. To towarzyszy ogłoszeniu przez Google lepszej integracji między komputerami z systemem Android i Windows. Oczywiste jest, że dzięki tym ruchom Google patrzy na ekosystem Apple i próbuje stworzyć coś podobnego.

Czy ten post był pomocny?